lapkritis 2022
P A T K P Š S
« spalio   gruodžio »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.50 - 9.35
3. 9.45 - 10.30
4. 10.50 - 11.35
5. 11.55 - 12.40
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30

Archyvai

Archyvas 2022 lapkritis

Lapkričio mėnesį 3 klasės mokiniai tyrinėjo, kaip veikia žmogaus organų sistemos. Per pasaulio pažinimo bei dailės ir technologijų pamokas vaikai iš įvairių medžiagų kūrė virškinimo sistemos, širdies darbo ir plaučių modelius.

Aktyviai veikdami bendradarbiaujančiose grupėse mokiniai įsiminė virškinimo sistemos organus ir jų funkcijas, kurdami širdies darbo modelį išsiaiškino, kaip veikia širdis, išbandę pasigamintus plaučių modelius suprato, kad įkvepiama diafragmai judant žemyn, o iškvepiama jai vėl pakylant. 

Patyriminės veiklos metu mokiniai tobulino inžinerinės mąstysenos, mokėjimo mokytis, problemų sprendimo, kritinio mąstymo, kūrybiškumo, bendradarbiavimo įgūdžius.

Lapkričio 17 ir 22 dienomis visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą gimnazijoje, Janina Alkovska organizavo diskusijas, skirtas alkoholio ir narkotikų vartojimo prevencijai, vyko  filmo,,Tavo pasirinkimas” peržiūra.
7-IVg klasių mokiniai diskutuodami pajautė, kiek yra priklausomi nuo aplinkinių, klasės lyderių nuomonės, kiek svarbi jiems jų pačių  nuomonė. Iš pirmo žvilgsnio atrodė, kad paprasta pasakyti tai, ką galvoji, tačiau pradėjus kalbėtis ir susidūrus su oponento argumentais, kartais sunkiai sekėsi  ginti savo nuostatas.
Susitikimo metu  buvo aptartos mūsų rajono vaikų alkoholio bei narkotikų vartojimo problemos, išsiaiškinta, iš kur atsiranda ,,statistika”.
Tiesa paprasta – priklausomybės prasideda nuo pabandymo, o vėliau išsivysto piktnaudžiavimas ir pripratimas. Paauglystėje labai lengva suabejoti savimi, tačiau nesvarbu, koks tavo amžius, vis tiek esi pats svarbiausias, vienintelis ir nepakartojamas, turi gyvenimo vertybes, siekius, troškimus, svajones. Tačiau kai esi apsvaigęs -  paleidi kontrolės pultą iš rankų.
Apie naujas psichoaktyvias medžiagas pasakoja dr. ROBERTAS BADARAS (trukmė 22:15): https://www.youtube.com/watch?v=-uddHvZWTUQ
Nors priklausomybė yra sunki tiek pačiam žmogui, tiek aplinkai, tačiau iš jos išeiti ir pasveikti galima. Svarbiausia pripažinti ir laiku kreiptis pagalbos
https://pagalbasau.lt/
2022 m. rugsėjo–lapkričio mėn., bendradarbiaudama su VšĮ „Fitonika“, gimnazija įgyvendino Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo projektą „Asmenybės psichologinis, emocinis ir socialinis atsparumas: iššūkiai ir sprendimai“. Projekto tikslas – suteikti žinių ir praktinių gebėjimų įveikiant neigiamus psichologinius, emocinius ir socialinius iššūkius.
        Projekto metu vyko paskaitos ir praktiniai mokymai mokiniams, pedagogams, tėvams. Psichologas teorinio-praktinio užsiėmimo metu mokė paauglius psichologinio atsparumo, pažinti emocijas, resursus, kurie stiprina gyvenimą. Įvairaus amžiaus mokiniai per šokį ir judesį mokėsi pažinti ir išlaisvinti emocijas. Alytaus dramos teatro aktoriai kartu su vaikais nuotolinėje edukacijoje „SuARTėjimai – KnygAntinas“ žiūrėjo spektaklių ištraukas ir diskutavo apie veikėjų charakterius, mokėsi atrasti pagrindinių personažų tikslus, ištraukos idėją, mokėsi vertinti emocijas ir geriau suprasti kultūrinį gyvenimą.
         Projekto metu suteikta naudingų žinių ir praktinių gebėjimų pedagogams ir tėvams. Jie mokėsi laiko ir darbų planavimo, būti savo laiko šeimininku ir per tą patį laiką padaryti daugiau bei patirti mažiau įtampos. Gydytojas mokymų-paskaitos metu mokytojams papasakojo, kas sudaro psichologinį atsparumą ir kaip jį padidinti, pateikė daug praktinių žinių, kaip įsisąmoninti mintis, emocijas, savo kūną ir elgesį. Psichoterapeutė  mokė, kaip padėti mokiniui, paaiškino, kas vyksta smegenims ir dėmesiui šiuolaikiniame pasaulyje, parodė ugdymo praktikų, kaip susikaupti, išlaikyti dėmesį, sumažinti nerimą.
          Projektą užbaigė Alytaus dramos teatro edukacinis monospektaklis „SEEN“ apie kūno kultą, valgymo sutrikimus, psichologinį smurtą ir nemeilę sau.
           Dėkojame VšĮ „Fitonika“ projekto vadovei Ritai Rukštelytei už galimybę mūsų gimnazijos bendruomenei nemokamai dalyvauti projekte.

 

Šalčininkų rajono Dieveniškių „Ryto“ gimnazijos anglų kalbos mokytoja Austėja Maskoliūnaitė organizavo ir sukvietė į pirmąjį Šalčininkų rajono bendrojo ugdymo mokyklų 2-5 klasių mokinių anglų kalbos konkursą „Spelling Bee“.

Šiam konkursui mokiniai pradėjo ruoštis dar prieš rudens atostogas, kuomet gavo 70 žodžių sąrašą. Vaikai turėjo išmokti pasakyti angliškai kiekvieną žodį paraidžiui ir varžytis tol, kol lieka geriausias. Grįžę po atostogų, išmokę ir atlikę namų darbus, mokiniai atliko atrankas savo mokyklose ir išrinko po 2 geriausius klasės mokinius. Tad pirmąjį kartą organizuoto konkurso finale, kuris vyko š.m. lapkričio 22 dieną, sulaukėme net 57 dalyvių iš 10 rajono mokyklų.
Į Dieveniškių „Ryto“ gimnaziją atvykusius mokinius bei jų mokytojus sveikino gimnazijos direktorė Lolita Mikalauskienė ir Šalčininkų rajono savivaldybės švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Irina Aikovskaja.  Po įtemptos kovos ir patirtų įvairiausių emocijų buvo išrinkta po 2 pirmosios vietos nugalėtojus 3-5 klasių grupėse, nes mokiniai puikiai įveikė ir sakė paraidžiui net nežinomus žodžius. Visi nugalėtojai gavo po taurę, diplomą ir saldžią dovanėlę. Taip pat visiems likusiems dalyviams buvo įteikti diplomai už dalyvavimą konkurse ir padėkos raštai mokytojams už puikų mokinių paruošimą. Tad džiaugsmingai skelbiame šiuos „Spelling Bee“ konkurso nugalėtojus:
2 klasių grupėje:
I vieta – Bakulmanova Emily (Baltosios Vokės E. Ožeškovos gimnazija)
II vieta – Sokolova Iljana (Eišiškių S. Rapolionio gimnazija)
3 klasių grupėje:
I vieta – Maciulevičiūtė Olivija (Turgelių „Aistuvos“ gimnazija)
I vieta – Barutis Orintas (Eišiškių S. Rapolionio gimnazija)
II vieta – Tetsman Kaja (Baltosios Vokės „Šilo“ gimnazija)
III vieta – Prontkelevič Norbert (Eišiškių gimnazija)
4 klasių grupėje:
I vieta – Čekariova Karolina (Baltosios Vokės E. Ožeškovos gimnazija)
I vieta – Sakovič Bogdan (Eišiškių gimnazija)
II vieta – Kulpovič Marta (Eišiškių S. Rapolionio gimnazija)
III vieta – Kaleinykas Džiugas (Jašiūnų „Aušros“ gimnazija)
5 klasių grupėje:
I vieta – Linkevič Lukas (Eišiškių S. Rapolionio gimnazija)
I vieta – Šablinski Dominyk (Baltosios Vokės „Šilo“ gimnazija)
II vieta – Januškevič Ligita (Baltosios Vokės E. Ožeškovos gimnazija)
III vieta – Cimoš Paulina (Eišiškių gimnazija)
Sveikiname! Didžiuojamės mokiniais, jų pasiekimais, dėkojame už pastangas ir darbą. Išlydint mokinius ir jų paklausus, ar patiko šis konkursas ir ar dalyvaus kitaip metais, sulaukėme tik teigiamų atsakymų. Tad tikimės, kad pilni įspūdžių ir geros patirties, mokiniai būtinai dalyvaus kitais metais – sulauksime dar didesnio mokinių skaičiaus ir šis konkursas taps tradiciniu.

"Žmonių yra daugiau,
Negu mes juos pažįstame,
Tada ir sugrupuojame,
Ir manome pažįstantys."

Taip ,,Ryto“ gimnazijos Mokinių tarybos nariai pradėjo Tolerancijos dienos pristatymą  mokyklos bendruomenei. Šių metų Tolerancijos dienos ženklas namas – skirtas aptarti tai, jog žmonės gyvena visuomenėje kaip daugiabutyje name, kuriame kaimynai skirtingi, bet tai netrukdo žmonėms bendrauti, gyventi kaimynystėje. Žinoma, kartais žmonių skirtingumas sukelia kitiems pyktį. Kartais tampame nepakantūs vyresniam, galbūt taip greitai nepaeinančiam ar mėgstančiam moralizuoti, kartais keikiame kaimyną, kuris garsiai klausosi muzikos ar pašiepiame vienišę, savo gyvenimą paskyrusią knygoms, kartais mus erzina neįgalaus žmogaus vežimėlio ratukų stuksenimas… Tačiau tam, kad gražiai sutartume tarpusavyje, reikalinga pagarba, pakantumas, dėmesys, atjauta, pagalba, kantrybė – tokius Tolerancijos apibūdinimus ir surašė mokiniai, apžiūrėdami MT ir socialinės pedagogės pagamintą daugiabutį, kuriame gražiai sugyvena ir jauni, ir seni, ir kitataučiai, ir šeimos, ir vienišiai. Mažuosius gimnazijos mokinukus socialinė pedagogė taip pat supažindino su Tolerancijos diena - atlikdami įvairias užduotis pradinukai sužinojo, kad dažniausiai priešiškai nusistatome tada, kai trūksta informacijos, kai nepažįstame tų, kurie šalia mūsų. Neliko nuošaly ir Poškonių ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai. Jie su mokytoja taip pat kūrė savo daugiabučius, kuriuose gyvena labai skirtingi gyventojai.

 

2022 m. spalio mėnesį priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai su mokytoja Enrika Polionis dalyvavo respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų  projekte „Labas, raide“. Projekto tikslas – sužadinti vaikų smalsumą pažinti raides, jas įsiminti bei skatinti vaikų tarpusavio bendravimą, bendradarbiavimą, kūrybiškumą, iniciatyvumą kuriant raides.

 

 

     Pradinių klasių mokiniai dalyvavo socialinio – meninio projekto „SuARTėjimai“ vaikams skirtoje dalyje „KnygAntinas“. Mokiniai žiūrėjo rež. J. Gaižausko spektaklio „Kupriukas muzikantas“ ištrauką. Vėliau kartu su Alytaus miesto teatro aktoriumi diskutavo apie veikėjų charakterius ir spektaklyje atskeidžiamas vertybes. Edukacijos metu vaikai mokėsi analizuoti ir vertinti patiriamus jausmus.

           Lapkričio 9 dieną 7-8 klasių mokiniams buvo organizuota integruota anglų kalbos pamoka – vykome į  „TNT Theatre Britain“  spektaklį „Kalėdų giesmė“ Vilniuje.Teatre ne tik pasitikrinome savo anglų kalbos žinais, bet ir gilinome ir ugdėmės tikrųjų gyvenimo vertybių supratimą. Po spektaklio aiškiai suvokėme, jog pinigai  laimės neatneša, reikia dalintis ir gėris grįžta su kaupu, dovanoti yra daug mieliau, nei gauti.Spektakliui pasibaigus nusifotografavome kartu su aktoriais! Jie labai mielai priima komplimentus, gerus žodžius, tikras vaikų emocijas, pozuoja geriausioms fotografijoms. Šis spektaklis sužavėjo šmaikštumu, lengva ironija, dekoracijų gausa ir scenų pasikeitimais. Juk daug smagiau, kai vertybės ugdomos ne tik moralizuojant, bet ir pajuokaujant. Aktoriai nepabijojo pasijuokti ir iš savęs, kai reikėjo per sekundę persirengti, vietoj moteriško peruko užsidėti skrybėlę ar pašokti šokį su milžinišku kalakutu, minimu istorijoje.  Šis teatras bendradarbiauja su prodiusavimo kompanija „American Drama Group Europe“, keliauja po visas Europos šalis,  yra prizinių vietų laureatai įvairiuose teatro festivaliuose.  Kupini neišdildomų įspūdžių grįžtame į klases aptarti matyto spektaklio ir atlikti kūrybinių darbų.

Anglų kalbos mokytoja Austėja Maskoliūnaitė

Poškonių ikimokyklinio ir priešmokyklinio  ugdymo skyriaus vaikai su mokytoja Nadežda Malinovskaja dalyvauja Butrimonių ir Jančiūnų universalaus daugiafunkcinio centro organizuojamame konkurse „Judriausia grupė“. Mokytoja su vaikais kūrybiškai, suprantamai parengė žemėlapį su maršrutu (savo apylinkėse), užfiksavo žygio akimirkas ir pateikė nuotraukų koliažą.