Archyvas ‘Mokyklos naujienos’ kategorijos
Sausio 27 dieną įvyko jau dvidešimt ketvirtoji lietuviškas mokyklas bendrai dainai ir šokiui sukviečianti šventė Šalčios aleliumai. Iš pat ryto snieguotu keliu skubėjome į Šalčinininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnaziją – juk tokios šventės suartina visus – ir mokytojus, ir mokinius. Šių metų šventės tema – "Laiškas Lietuvai", kurį rašė visa gimnazijos bendruomenė: kas scenarijų kūrė, kas groti, dainuoti ar šokti mokėsi, kas tautinius drabužius paruošė. Tad galutinis rezultatas – nuoširdi ir smagi programa "Žydėki, Lietuva mana".
Mūsų gimnazija sėkmingai įgyvendino Visuomenės sveikatos stiprinimo ir ugdymo programą „Veik, judėk, tobulėk“. Jos tikslas – gyvenimo įgūdžių formavimas, sveikos gyvensenos svarba ir nauda, propaguojant judėjimą ir aktyvų laisvalaikio praleidimą. Nuo mažų dienų būtina ugdyti reikalingus gyvenimo įgūdžius ir sumažinti ar net išvengti sveikatai rizikingos elgsenos. Fizinis aktyvumas viena iš pagrindinių žmogaus fizinės, socialinės ir emocinės gerovės sąlygų. Mokiniai nenori sportuoti, tingi judėti. Tačiau mūsų gimnazijai pavyko įdomiai ir kūrybingai organizuoti fizinę veiklą. Mes sėkmingai prisidėjome prie vaikų sveikatos ugdymo propaguodami šiaurietišką ėjimą. Mokiniams buvo organizuojamos paskaitos apie šiaurietiško ėjimo naudą ir efektyvumą. Projektą padėjo įgyvendinti ir veiklas organizuoti Šalčininkų r. Visuomenės sveikatos biuro direktorė Janina Alkovska. Taip pat turėjome galimybę organizuoti išvykas, tobulinti šiaurietiško ėjimo techniką ir ugdyti kitas sveikatos kompetencijas Vilniaus r. Parudaminos girininkijos Miško turtų pažintiniame take. Šiaurietiškas ėjimas – puiki alternatyva sporto salių treniruokliams, nes eidami treniruojame visas pagrindines raumenų grupes. Jei mūsų kūnas yra sveikas, smegenys gauna pakankamai deguonies, esame kūrybiški ir energingi, kasdienius darbus atliekame greitai ir su malonumu. Įgyvendindami projektą gavome labai daug teorinių ir praktinių žinių.
Lapkričio mėnesį 3 klasės mokiniai tyrinėjo, kaip veikia žmogaus organų sistemos. Per pasaulio pažinimo bei dailės ir technologijų pamokas vaikai iš įvairių medžiagų kūrė virškinimo sistemos, širdies darbo ir plaučių modelius.
Aktyviai veikdami bendradarbiaujančiose grupėse mokiniai įsiminė virškinimo sistemos organus ir jų funkcijas, kurdami širdies darbo modelį išsiaiškino, kaip veikia širdis, išbandę pasigamintus plaučių modelius suprato, kad įkvepiama diafragmai judant žemyn, o iškvepiama jai vėl pakylant.
Patyriminės veiklos metu mokiniai tobulino inžinerinės mąstysenos, mokėjimo mokytis, problemų sprendimo, kritinio mąstymo, kūrybiškumo, bendradarbiavimo įgūdžius.
https://pagalbasau.lt/

Šalčininkų rajono Dieveniškių „Ryto“ gimnazijos anglų kalbos mokytoja Austėja Maskoliūnaitė organizavo ir sukvietė į pirmąjį Šalčininkų rajono bendrojo ugdymo mokyklų 2-5 klasių mokinių anglų kalbos konkursą „Spelling Bee“.