sausis 2023
P A T K P Š S
« gruodžio    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.50 - 9.35
3. 9.45 - 10.30
4. 10.50 - 11.35
5. 11.55 - 12.40
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30

Archyvai

Archyvas ‘Mokyklos naujienos’ kategorijos

Sausio 27 dieną įvyko jau dvidešimt ketvirtoji lietuviškas mokyklas bendrai dainai ir šokiui sukviečianti šventė Šalčios aleliumai. Iš pat ryto snieguotu keliu skubėjome į Šalčinininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnaziją – juk tokios šventės suartina visus – ir mokytojus, ir mokinius. Šių metų šventės tema – "Laiškas Lietuvai", kurį rašė visa gimnazijos bendruomenė: kas scenarijų kūrė, kas groti, dainuoti ar šokti mokėsi, kas tautinius drabužius paruošė. Tad galutinis rezultatas – nuoširdi ir smagi programa "Žydėki, Lietuva mana". 

Mūsų gimnazija sėkmingai įgyvendino Visuomenės sveikatos stiprinimo ir ugdymo programą „Veik, judėk, tobulėk“. Jos tikslas – gyvenimo įgūdžių formavimas, sveikos gyvensenos svarba ir nauda, propaguojant judėjimą ir aktyvų laisvalaikio praleidimą. Nuo mažų dienų būtina ugdyti reikalingus gyvenimo įgūdžius ir sumažinti ar net išvengti sveikatai rizikingos elgsenos. Fizinis aktyvumas viena iš pagrindinių žmogaus fizinės, socialinės ir emocinės gerovės sąlygų. Mokiniai nenori sportuoti, tingi judėti. Tačiau mūsų gimnazijai pavyko įdomiai ir kūrybingai organizuoti fizinę veiklą. Mes sėkmingai prisidėjome prie vaikų sveikatos ugdymo propaguodami šiaurietišką ėjimą. Mokiniams buvo organizuojamos paskaitos apie šiaurietiško ėjimo naudą ir efektyvumą. Projektą padėjo įgyvendinti ir veiklas organizuoti Šalčininkų r. Visuomenės sveikatos biuro direktorė Janina Alkovska. Taip pat turėjome galimybę organizuoti išvykas, tobulinti šiaurietiško ėjimo techniką ir ugdyti kitas sveikatos kompetencijas Vilniaus r. Parudaminos girininkijos Miško turtų pažintiniame take. Šiaurietiškas ėjimas – puiki alternatyva sporto salių treniruokliams, nes eidami treniruojame visas pagrindines raumenų grupes. Jei mūsų kūnas yra sveikas, smegenys gauna pakankamai deguonies, esame kūrybiški ir energingi, kasdienius darbus atliekame greitai ir su malonumu. Įgyvendindami projektą gavome labai daug teorinių ir praktinių žinių.  

 

 

 

Gruodžio 12 d. 7 – 10 klasių mokiniai keliavo į Vilnių atrasti Kalėdų dvasia alsuojantį senamiestį,  kur dalyvavo orientaciniame žaidime ,, Kalėdų pėdsakais“.
Orientacinio žaidimo metu komandos aplankė įvairius senojo miesto kiemelius ir gatveles, ieškojo atsakymų, kaip Kalėdas švenčia skirtingos tautos, kaip šventinį šurmulį sutikdavo didikai, iš kur atkeliavo daugelis mūsų pačių tradicijų.
Kartu su užduotimis dalyvių laukė ir ypatingi patirčių maišeliai, kurie padėjo užuosti, paragauti, paliesti Kalėdas žaidimo metu. Pasitelkę savo išmaniuosius įrenginius, komandos senamiestyje navigavo ir užduotis atliko savarankiškai, be gido.
Gruodžio 5 d.  visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą gimnazijoje, Janina Alkovska  vedė pradinukams pamokėles ,,Mano emocijos”.
Mokiniai sužinojo, kad kiekviena emocija yra svarbi, reikalinga ir naudinga. Išsiaiškino, ką verta daryti, patiriant nemalonias emocijas. Pamokėlių metu buvo naudojamos filmuko ištraukos, nusiraminimo, kortelių, fizinio aktyvumo žaidimai, vaidinimas.
Rekomenduojame pasižiūrėti filmuką “Išvirkščias pasaulis”

Gruodžio 1 d. – pasaulinė AIDS diena, minima nuo 1988 metų. Šios dienos tikslas propaguoti brandesnį visuomenės, politikų bei žiniasklaidos požiūrį į ŽIV/AIDS ligą ir ligonius bei siekti kuo efektyviau sumažinti naujų ŽIV užsikrėtimų, diskriminacijos, naujų mirčių nuo AIDS!
Mūsų gimnazijoje šiandien buvo paminėta Pasaulinė AIDS diena. Renginyje dalyvavo Dieveniškių Adomo Mickevičiaus ir „Ryto“ gimnazijų III – IVg klasių  mokiniai. Jie subūrė 3  komandas ir pasipuošė „Raudonais kaspinais“. Mokyklos biologijos mokytoja Valentina Cvilik papasakojo, kokia proga vyksta šis renginys, kada ir kaip pradėta minėti ši diena. Gimnazistai  išgirdo daug naudingos  informacijos ir atliko įdomių užduočių. Į dalį klausimų pavyko atsakyti nesunkiai, tačiau liko ir neįveiktų. Visi dalyviai aktyviai aptarinėjo galimus atsakymus. Nugalėtojai  gavo simbolinių dovanėlių.
                                                               Biologijos mokytoja metodininkė Valentina Cvilik

Lapkričio mėnesį 3 klasės mokiniai tyrinėjo, kaip veikia žmogaus organų sistemos. Per pasaulio pažinimo bei dailės ir technologijų pamokas vaikai iš įvairių medžiagų kūrė virškinimo sistemos, širdies darbo ir plaučių modelius.

Aktyviai veikdami bendradarbiaujančiose grupėse mokiniai įsiminė virškinimo sistemos organus ir jų funkcijas, kurdami širdies darbo modelį išsiaiškino, kaip veikia širdis, išbandę pasigamintus plaučių modelius suprato, kad įkvepiama diafragmai judant žemyn, o iškvepiama jai vėl pakylant. 

Patyriminės veiklos metu mokiniai tobulino inžinerinės mąstysenos, mokėjimo mokytis, problemų sprendimo, kritinio mąstymo, kūrybiškumo, bendradarbiavimo įgūdžius.

Lapkričio 17 ir 22 dienomis visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą gimnazijoje, Janina Alkovska organizavo diskusijas, skirtas alkoholio ir narkotikų vartojimo prevencijai, vyko  filmo,,Tavo pasirinkimas” peržiūra.
7-IVg klasių mokiniai diskutuodami pajautė, kiek yra priklausomi nuo aplinkinių, klasės lyderių nuomonės, kiek svarbi jiems jų pačių  nuomonė. Iš pirmo žvilgsnio atrodė, kad paprasta pasakyti tai, ką galvoji, tačiau pradėjus kalbėtis ir susidūrus su oponento argumentais, kartais sunkiai sekėsi  ginti savo nuostatas.
Susitikimo metu  buvo aptartos mūsų rajono vaikų alkoholio bei narkotikų vartojimo problemos, išsiaiškinta, iš kur atsiranda ,,statistika”.
Tiesa paprasta – priklausomybės prasideda nuo pabandymo, o vėliau išsivysto piktnaudžiavimas ir pripratimas. Paauglystėje labai lengva suabejoti savimi, tačiau nesvarbu, koks tavo amžius, vis tiek esi pats svarbiausias, vienintelis ir nepakartojamas, turi gyvenimo vertybes, siekius, troškimus, svajones. Tačiau kai esi apsvaigęs -  paleidi kontrolės pultą iš rankų.
Apie naujas psichoaktyvias medžiagas pasakoja dr. ROBERTAS BADARAS (trukmė 22:15): https://www.youtube.com/watch?v=-uddHvZWTUQ
Nors priklausomybė yra sunki tiek pačiam žmogui, tiek aplinkai, tačiau iš jos išeiti ir pasveikti galima. Svarbiausia pripažinti ir laiku kreiptis pagalbos
https://pagalbasau.lt/
2022 m. rugsėjo–lapkričio mėn., bendradarbiaudama su VšĮ „Fitonika“, gimnazija įgyvendino Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo projektą „Asmenybės psichologinis, emocinis ir socialinis atsparumas: iššūkiai ir sprendimai“. Projekto tikslas – suteikti žinių ir praktinių gebėjimų įveikiant neigiamus psichologinius, emocinius ir socialinius iššūkius.
        Projekto metu vyko paskaitos ir praktiniai mokymai mokiniams, pedagogams, tėvams. Psichologas teorinio-praktinio užsiėmimo metu mokė paauglius psichologinio atsparumo, pažinti emocijas, resursus, kurie stiprina gyvenimą. Įvairaus amžiaus mokiniai per šokį ir judesį mokėsi pažinti ir išlaisvinti emocijas. Alytaus dramos teatro aktoriai kartu su vaikais nuotolinėje edukacijoje „SuARTėjimai – KnygAntinas“ žiūrėjo spektaklių ištraukas ir diskutavo apie veikėjų charakterius, mokėsi atrasti pagrindinių personažų tikslus, ištraukos idėją, mokėsi vertinti emocijas ir geriau suprasti kultūrinį gyvenimą.
         Projekto metu suteikta naudingų žinių ir praktinių gebėjimų pedagogams ir tėvams. Jie mokėsi laiko ir darbų planavimo, būti savo laiko šeimininku ir per tą patį laiką padaryti daugiau bei patirti mažiau įtampos. Gydytojas mokymų-paskaitos metu mokytojams papasakojo, kas sudaro psichologinį atsparumą ir kaip jį padidinti, pateikė daug praktinių žinių, kaip įsisąmoninti mintis, emocijas, savo kūną ir elgesį. Psichoterapeutė  mokė, kaip padėti mokiniui, paaiškino, kas vyksta smegenims ir dėmesiui šiuolaikiniame pasaulyje, parodė ugdymo praktikų, kaip susikaupti, išlaikyti dėmesį, sumažinti nerimą.
          Projektą užbaigė Alytaus dramos teatro edukacinis monospektaklis „SEEN“ apie kūno kultą, valgymo sutrikimus, psichologinį smurtą ir nemeilę sau.
           Dėkojame VšĮ „Fitonika“ projekto vadovei Ritai Rukštelytei už galimybę mūsų gimnazijos bendruomenei nemokamai dalyvauti projekte.

 

Šalčininkų rajono Dieveniškių „Ryto“ gimnazijos anglų kalbos mokytoja Austėja Maskoliūnaitė organizavo ir sukvietė į pirmąjį Šalčininkų rajono bendrojo ugdymo mokyklų 2-5 klasių mokinių anglų kalbos konkursą „Spelling Bee“.

Šiam konkursui mokiniai pradėjo ruoštis dar prieš rudens atostogas, kuomet gavo 70 žodžių sąrašą. Vaikai turėjo išmokti pasakyti angliškai kiekvieną žodį paraidžiui ir varžytis tol, kol lieka geriausias. Grįžę po atostogų, išmokę ir atlikę namų darbus, mokiniai atliko atrankas savo mokyklose ir išrinko po 2 geriausius klasės mokinius. Tad pirmąjį kartą organizuoto konkurso finale, kuris vyko š.m. lapkričio 22 dieną, sulaukėme net 57 dalyvių iš 10 rajono mokyklų.
Į Dieveniškių „Ryto“ gimnaziją atvykusius mokinius bei jų mokytojus sveikino gimnazijos direktorė Lolita Mikalauskienė ir Šalčininkų rajono savivaldybės švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Irina Aikovskaja.  Po įtemptos kovos ir patirtų įvairiausių emocijų buvo išrinkta po 2 pirmosios vietos nugalėtojus 3-5 klasių grupėse, nes mokiniai puikiai įveikė ir sakė paraidžiui net nežinomus žodžius. Visi nugalėtojai gavo po taurę, diplomą ir saldžią dovanėlę. Taip pat visiems likusiems dalyviams buvo įteikti diplomai už dalyvavimą konkurse ir padėkos raštai mokytojams už puikų mokinių paruošimą. Tad džiaugsmingai skelbiame šiuos „Spelling Bee“ konkurso nugalėtojus:
2 klasių grupėje:
I vieta – Bakulmanova Emily (Baltosios Vokės E. Ožeškovos gimnazija)
II vieta – Sokolova Iljana (Eišiškių S. Rapolionio gimnazija)
3 klasių grupėje:
I vieta – Maciulevičiūtė Olivija (Turgelių „Aistuvos“ gimnazija)
I vieta – Barutis Orintas (Eišiškių S. Rapolionio gimnazija)
II vieta – Tetsman Kaja (Baltosios Vokės „Šilo“ gimnazija)
III vieta – Prontkelevič Norbert (Eišiškių gimnazija)
4 klasių grupėje:
I vieta – Čekariova Karolina (Baltosios Vokės E. Ožeškovos gimnazija)
I vieta – Sakovič Bogdan (Eišiškių gimnazija)
II vieta – Kulpovič Marta (Eišiškių S. Rapolionio gimnazija)
III vieta – Kaleinykas Džiugas (Jašiūnų „Aušros“ gimnazija)
5 klasių grupėje:
I vieta – Linkevič Lukas (Eišiškių S. Rapolionio gimnazija)
I vieta – Šablinski Dominyk (Baltosios Vokės „Šilo“ gimnazija)
II vieta – Januškevič Ligita (Baltosios Vokės E. Ožeškovos gimnazija)
III vieta – Cimoš Paulina (Eišiškių gimnazija)
Sveikiname! Didžiuojamės mokiniais, jų pasiekimais, dėkojame už pastangas ir darbą. Išlydint mokinius ir jų paklausus, ar patiko šis konkursas ir ar dalyvaus kitaip metais, sulaukėme tik teigiamų atsakymų. Tad tikimės, kad pilni įspūdžių ir geros patirties, mokiniai būtinai dalyvaus kitais metais – sulauksime dar didesnio mokinių skaičiaus ir šis konkursas taps tradiciniu.