liepa 2021
P A T K P Š S
« birželio    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.50 - 9.35
3. 9.45 - 10.30
4. 10.50 - 11.35
5. 11.55 - 12.40
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30

Archyvai

Archyvas ‘Mokyklos naujienos’ kategorijos

   Birželio 27 d. prasidėjo 57-asis tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“.Lietuvos rašytojų sąjungos ir Dieveniškių istorinio regioninio parko direkcijos iniciatyva birželio 29 dieną eilės skambėjo Poškonyse, Dieveniškių istorinio regioninio parko lankytojų centre. Eilėmis, dainelėmis ir smagia mankšta svečius pasveikino Poškonių ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikai. Poezijos gerbėjai klausė Tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris 2021“ dalyvių – poetės, vertėjos Zitos Mažeikaitės, poeto, prozininko, kritiko, vertėjo Benedikto Januševičiaus bei aktoriaus Rimanto Bagdzevičiaus. Savo eiles skaitė nuolatinis renginio svečias, Šalčios krašto šviesuolis, poetas Vytautas Dailidka. Šventinę nuotaiką sukūrė lauko gėlių puokštės. Dėkojame mokytojai Tatjanai Kropa už puokštę, kuri tapo konkurso nugalėtoja.

 

   

 

   
     Šventiškai papuošta Poškonių ikimokyklinio ugdymo skyriaus  kiemo aplinka pakvietė visus į pačią spalvingiausią ir daugiausiai emocijų sukeliančią šventę – išleistuves. Po nuotaikingų dainelių ir eilėraštukų, šokių ir vaidinimo Dieveniškių ,,Ryto“ gimnazijos direktorė Lolita Mikalauskienė  ir mokytoja Nadežda Malinovskaja įteikė vaikams priešmokyklinuko diplomus ir dovanėles. Dėkota visiems: vaikams – už nuopelnus, pasiekimus, tėveliams – už pagalbą, kantrybę ugdant vaikus, mokytojai ir darbuotojoms – už meilę, rūpestį, šilumą, žinias,  direktorei – už  skyriaus  pokyčius, globą ir rūpestį.    
     Pasveikinti vaikų su dovanomis atvyko niekada nepamirštanti mažųjų bendruomenės gyventojų Poškonių seniūnijos seniūnė Renata Fedotova.
    Linkime būsimiems pirmokėliams saugios, įspūdingos, džiaugsmo ir nuotykių kupinos vasaros.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

                                      

         Įgyvendindami  tarptautinį  Erasmus+ projektą  „Išmanioji mokykla išmaniam amžiui“(„Smart school for smart age“) siekiame ugdyti projekte dalyvaujančių mokinių tarpkultūrines, lingvistines, informacinių technologijų naudojimo matematikos, literatūros, tikybos pamokose kompetencijas, panaudoti skirtingų kultūrų gerąją mokymosi  patirtį, gerinti bendravimo bei bendradarbiavimo įgūdžius daugiakultūrinėje aplinkoje.
        Birželio 14-18 d. susitikome virtualiai Portugalijoje, Espozende António Correia Oliveira mokykloje. Čia susitiko  projekto partneriai iš Lietuvos, Bulgarijos, Turkijos, Lenkijos. Apgailestavome, kad į šį susitikimą negalėjome nuvykti, nes tai paskutinis susitikimas ir projekto pabaiga. 
        Kaip kiekvienam iš jau buvusių susitikimų, taip ir šiam susitikimui ruošėmės, nes turėjome namų darbą- pristatyti savo šalies religines šventes. Projekte dalyvaujančios katalikiškos šalys net trys, todėl teko pagalvoti, ką pasirinkti, kad nesikartotume. Pasitarę su komanda nusprendėme, kad kitose šalyse gal nėra labai žinomos ir švenčiamos Joninės bei Užgavėnės. Komanda pasidalino darbais ir paruošė pristatymus.
      Pirmąją susitikimo dieną komandos susipažino, pasidžiaugė seniai pažįstamais draugais ir keliavo virtualiai po mokyklą. Dienos pabaigoje pasitikrino, kaip įsidėmėjo informaciją.
       Antrą dieną šalys pristatė savo regionines religines šventes. Visi buvo originalūs, nes pristatė tik jų regionams būdingas šventes, apie kurias yra mažai informacijos viešoje erdvėje. Po pietų vyko virtuali ekskursija po klasikinės senovės paminklą „Castro de S. Lourenço“. Pakeliavę atlikome testuką, kuris patikrino istorines, o tuo pačiu ir anglų kalbos, žinias.
       Trečiadienį virtualiai keliavome po Porto miestą – antrąjį svarbiausią Portugalijos miestą.  Sužinojome, kuo jis svarbus Portugalijos kultūrai ir menui bei atlikome testą-  mokiniai užpildė „Google“ formą.
     Ketvirtadienį laukė virtuali ekskursija po  Bragos miestą – portugalų religinį centrą, o po pietų mokiniai žaidė  matematikos stalo žaidimą, kurį sukūrė portugalų komanda.
    Paskutinę dieną klausėmės paskaitos apie vietinį portugalų rašytoją Manuelį de Boaventurą, susipažinome su  tradiciniais patiekalais bei patys kepėme žinomiausią portugalų desertą ,,Pastel de nata“. Dienos pabaigoje įsivertinome ir aptarėme susitikimą.
      Džiaugiamės, kad galėjome bent virtualiai bendrauti, susipažinti su kita kultūra ir, kaip visada, pristatyti save, savo vertybes ir gebėjimus dirbti su informacinėmis technologijomis.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

    Birželio 15 dieną nuskambėjo paskutinis skambutis pradinių  klasių mokiniams. Jie ne tik džiaugėsi paskutine šių mokslo metų diena – „ Jie  pasitiko vasarą“! Tad linkime mokiniams pasidžiaugti ja, gerai  pailsėti, subrandinti įgytas žinias ir praturtėti naujomis, kad sugrįžę rudenį turėtų  jėgų kibti į mokslus! Kad mintys būtų šviesios, o ranka, laikanti rašiklį, lengvai slystų baltu popieriaus lapu. Puikios, saulėtos, šiltos, turiningos ir saugios  vasaros! Iki rugsėjo! Iki ateinančių mokslo metų!

 

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Irena Ardišauskienė.

 
 
 
 

 
      Birželio 10 d. Dieveniškių ,,Ryto“ gimnazijos Erasmus + projekto ,,Smart scholls for smart age“ mokytojų komanda pakvietė rajono mokytojus į susitikimą, kurio metu pasidalino įgyta patirtimi.
Nuo 2018 m. gimnazija vykdo tarptautinį projektą, kuriuo įsipareigojo ugdyti projekte dalyvaujančių mokinių tarpkultūrines, lingvistines, informacinių technologijų kompetencijas matematikos, literatūros, tikybos pamokose, panaudoti skirtingų kultūrų gerąją mokymosi  patirtį, gerinti bendravimo bei bendradarbiavimo įgūdžius daugiakultūrėje aplinkoje.
    Susitikimo pradžioje gimnazijos direktorė Lolita Mikalauskienė pristatė projektą ir laukiamus rezultatus. Daug darbų nuveikta ir apie tai galima paskaityti gimnazijos svetainėje http://www.ryto.salcininkai.lm.lt/?page_id=5368. Ten pat galima rasti ir  pamokų planų, kuriuose gausu užduočių, atliekamų taikant informacines technologijas.
 Technologijos sparčiai keičiasi visame pasaulyje, keičiamas ugdymo turinys ir bendrojo lavinimo mokyklose. Projektas ir nuotolinis mokymas dar labiau pareikalavo išprususio vartotojo modernių technologijų taikyme. Mokytojai įvaldė daug naujų programėlių bei mokymosi platformų, todėl mielai jas pristatė kolegoms. Matematikos mokytoja  Regina Ratkevičienė pristatė programėlę Edpuzzle, nepamainomą įrankį, kuriantiems vaizdo pamokas ar norintiems bet kurį vaizdo įrašą papildyti interaktyviais klausimais bei kita mokomąja medžiaga. Mokiniams peržiūrint vaizdo įrašą, jis klausimo vietoje paprasčiausiai sustoja ir mokinys negali jo toliau žiūrėti neatsakęs į klausimą. Taip paruošta medžiaga gali būti skirta mokinių savarankiškam darbui. 
    Direktoriaus pavaduotoja ugdymui ir matematikos mokytoja Regina Barsulienė supažindino su  Eduten mokymosi platforma, kuri padeda mokytis matematikos žaidžiant. Mokytojai, naudodami programą Eduten, gali nuosekliai stebėti mokinių pažangą ir pamatyti stipriąsias bei silpnąsias mokinių mokymosi sritis. Tai leidžia pateikti tinkamą matematinį iššūkį bei didina kiekvieno mokinio motyvaciją. Naudotis šia sistema nereikia specifinių IT įgūdžių, taupomas mokytojų laikas vertinimui ir užduočių parengimui.
 Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vilma Kisielytė – Hancharyk pristatė programėlę LearningApps, kuri  palengvina mokymosi ir mokymo procesą – patogus grupių kūrimas, mokinių darbų peržiūra, publikavimas, mokinių darbai surenkami automatiškai. 
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Inga Salavei pristatė  programėlę Book Creator, kurioje mokiniai ir mokytojai gali bendradarbiauti ir kurti knygas kartu nuotoliniu būdu.
    Anglų kalbos  mokytoja Austėja Maskoliūnaitė sėkmingai dirba naudodama  mokymosi platformą Liveworksheets.  Platforma leidžia mokytojui paversti savo tradicinius spausdinamus darbalapius (doc, pdf, jpg …) į interaktyvius internetinius pratimus su savikorekcija. Mokiniai gali užpildyti lapus internete ir siųsti atsakymus mokytojui.  Užduotyse gali būti garsų, vaizdo įrašų, jungiamų rodyklėmis, ,,nutempiamų“, kelių pasirinkimų ir kt. užduočių. Mokinius tai motyvuoja, o mokytojui taupo laiką ir popierių.
     Direktorė Lolita Mikalauskienė apibendrindama pristatė  grafinio dizaino platformą Canva, naudojamą kuriant  grafiką, pristatymus, plakatus, dokumentus ir kitą vaizdinį turinį ir Mindmeister- internetinį minčių kartografavimo įrankį, leidžiantį vizualiai fiksuoti, plėtoti ir dalytis idėjomis.
     Tai tik maža dalis to, ko mokytojai išmoko ir taiko savo darbe. Dėkojame visiems mokytojams, dalyvavusiems pristatyme. Į ypatingas sąlygas patekę mokytojai šiandien ieško įvairiausių galimybių, kaip išgyventi. Pavyks tiems, kurie trokšta žinių, ieško naujų mokymo būdų, nebijo suklysti ir patys mokosi. Kviečiame kolegas dalintis savo žiniomis ir atradimais.
  

   

     Tarptautinė vaikų gynimo diena – pirmą kartą paminėta 1950 metais ir nuo to laiko yra švenčiama kasmet, birželio 1-ąją dieną. Ši diena yra skirta priminti visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises.

     Dėkojame Poškonių seniūnijai už dovanas ir sveikinimimus šios dienos proga.


 

  2018 – 2021 m. mūsų gimnazija vykdo tarptautinį  Erasmus+ projektą  „Išmanioji mokykla išmaniam amžiui“( „Smart schools for smart age“).
Projekto tikslas: ugdyti mokinių tarpkultūrines, lingvistines, informacinių technologijų naudojimo matematikos, literatūros, tikybos pamokose kompetencijas, panaudoti skirtingų kultūrų gerąją mokymosi  patirtį, gerinti bendravimo bei bendradarbiavimo įgūdžius daugiakultūrėje aplinkoje.
 Projekto pradžioje pristatėme savo ir susipažinome su kitų šalių patirtimi- mokymosi platformomis, programėlėmis.  Kadangi mokymasis vyko įprasta  tvarka, tai didelio poreikio aktyviai naudoti įvairias kompiuterines programėles nebuvo. Veikla gimnazijoje buvo nukreipta į mokymąsi dirbti su interaktyviomis lentomis. Projektui  įsibėgėjant teko ruošti namų darbų užduotis, pristatymus, pamokų planus,  todėl gilinomės į tai, ką turime Lietuvoje ir ieškojome naujų skaitmeninių išteklių virtualioje erdvėje. Po kiekvieno susitikimo atsiveždavome naujų žinių ir jas pritaikėme  savo gimnazijoje: tiek dirbant klasėje su mokiniais, tiek mokant kolegas naujų įgūdžių. Projekto veiklos tęsėsi ir prasidėjus nuotoliniam mokymui. Mokytojai įvaldė naujas programėles bei mokymosi platformas, todėl gegužės 4 d. nusprendė pristatyti savo patirtį gimnazijos kolegoms. Mokytoja  Regina Ratkevičienė pristatė programėlę Edpuzzle, Regina Barsulienė – mokymosi platformą Eduten, Vilma Kisielytė – Hancharyk –  LearningApps, Inga Salavei – Book Creator, Austėja Maskoliūnaitė – mokymosi platformą Liveworksheets, Lolita Mikalauskienė – programėles Canva ir  Mindmeister. Tai tik maža dalis to, ko mokytojai išmoko ir taiko savo darbe.
2018 m. lapkričio mėn. startavęs projektas jau skaičiuoja paskutines savaites. Dar lieka paskutinis (deja virtualus) vizitas birželio mėnesį į Portugaliją ir  ataskaitų pildymas.

Birželio 1 d.- Tarptautinė vaikų gynimo diena. Vaikystė ir liga atrodo yra tokie nesuderinami dalykai. Deja klastinga onkologijos liga ateina netikėtai net vaikystės periodu. Padėti šeimai išgyventi tą sunkų išbandymo laikotarpį padeda ne tik gydytojai, bet ir Lietuvos vaikų vėžio asociacija "Paguoda", kuri jau 28 metus vienija onkologinėmis ligomis sergančių vaikų tėvus, globėjus, medicinos darbuotojus ir visus, norinčius padėti kovoti su liga ir jos pasekmėmis. 

Plačiau apie akciją skaitykite:
 
 
Gimanazijos Poškonių ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikai akcijos ,,Gerumo lašelis" dalyviai.
 
Žiūrėkite: https://www.facebook.com/dievenrytas/videos/1993572884129465
 
Dieveniškių ,,Ryto“  gimnazija dalyvauja VšĮ „Fitonika“ vykdomajame Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo projekte – „Azartinių lošimų prevencija ugdymo įstaigų bendruomenėse“. Projekto tikslas – pateikti informaciją ir ugdyti nuostatas apie priklausomybę lošimams kaip pavojingą ligą ir socialinę problemą, atskleisti jos realias pasekmes vaikams, jaunimui jų tėvams bei pedagogams.
Dalyviai: mokiniai, tėvai ir mokytojai. Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2021 m.gegužė-gruodis.

„Tavo Mama visada šalia tavęs. Ji gyvena tavo mėgiamų vaikystės patiekalų kvapuose. Ji yra šalta ranka ant tavo kaktos, kai karščiuoji. Ji yra tavo vaikystės Kalėdų rytas, kvepiantis mandarinais. Ji yra vieta, iš kur atėjai. Ji yra tavo namai. Ji buvo pirmas žmogus, kurį pamilai, ir tikriausiai buvo pirmas tavo priešas (net jei tai truko tik sekundę). Bet niekas šioje žemėje negali tavęs ir jos išskirti. Nei atstumas, nei laikas, nei mirtis…“

Kilniausia bei švenčiausia moters misija – motinystė. Todėl pavasaris ir apipila pačiais nuostabiausiais žiedais jas – mūsų mieląsias mamas. Ir visiškai nesvarbu, kiek žmogui metų – penkeri ar penkiasdešimt – jam visada reikia mamos: jos mylinčio žvilgsnio, patarimo ar paguodos…

Dėl karantino suvaržymų ir ribojimų šįmet vėl Motinos dieną švenčiame kiek kitaip, bet tai tikrai nereiškia, kad mūsų mamos lieka pamirštos. Dieveniškių „Ryto“ gimnazijos mokiniai jau balandžio pradžioje pradėjo galvoti, kaip nustebinti mamas. Ištisą mėnesį virė darbas, į kurį įsijungė visi mokiniai – nuo pačių mažiausių iki vyriausių. Pradinukai savo rankytėmis gamino atvirukus, dailyraščiu rašė eilėraštukus, filmavo sveikinimus ir šokį. Vyresnieji mamytėms atvirukus kūrė panaudodami kompiuterines programėles bei stengdamiesi jas pamaloninti nuoširdžiais tekstais,  o gavę scenarijų ir žodžius, kiekvienas parengė trumpą video sveikinimą. Smagiausias darbas – visą mokinių triūsą sudėti į spalvingą ir turiningą video koncertą – juk visa tai matys mūsų mamos, o mums tai dar vienas iššūkis ir nauja patirtis… Atsakingiausios užduoties ėmėsi šaunioji gimnazistė Ieva Gaidytė – ji tapo nuotolinio renginio – koncerto „Gėlės žiedas Mamai“-  kūrėja.

Nekantraudami laukiame premjeros gegužės antrąją dieną, 13 valandą. Ir labai tikimės, kad mūsų darbas mamytėms patiks ir paliks didelį įspūdį. Sekite gimnazijos Facebook puslapį.             https://www.youtube.com/watch?v=NmpyF34aS4o 

Vilma Kisielytė – Hancharyk, Motinos dienos scenarijaus autorė