birželis 2021
P A T K P Š S
« gegužės   liepos »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.50 - 9.35
3. 9.45 - 10.30
4. 10.50 - 11.35
5. 11.55 - 12.40
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30

Archyvai

Archyvas 2021 birželis

   
     Šventiškai papuošta Poškonių ikimokyklinio ugdymo skyriaus  kiemo aplinka pakvietė visus į pačią spalvingiausią ir daugiausiai emocijų sukeliančią šventę – išleistuves. Po nuotaikingų dainelių ir eilėraštukų, šokių ir vaidinimo Dieveniškių ,,Ryto“ gimnazijos direktorė Lolita Mikalauskienė  ir mokytoja Nadežda Malinovskaja įteikė vaikams priešmokyklinuko diplomus ir dovanėles. Dėkota visiems: vaikams – už nuopelnus, pasiekimus, tėveliams – už pagalbą, kantrybę ugdant vaikus, mokytojai ir darbuotojoms – už meilę, rūpestį, šilumą, žinias,  direktorei – už  skyriaus  pokyčius, globą ir rūpestį.    
     Pasveikinti vaikų su dovanomis atvyko niekada nepamirštanti mažųjų bendruomenės gyventojų Poškonių seniūnijos seniūnė Renata Fedotova.
    Linkime būsimiems pirmokėliams saugios, įspūdingos, džiaugsmo ir nuotykių kupinos vasaros.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

                                      

         Įgyvendindami  tarptautinį  Erasmus+ projektą  „Išmanioji mokykla išmaniam amžiui“(„Smart school for smart age“) siekiame ugdyti projekte dalyvaujančių mokinių tarpkultūrines, lingvistines, informacinių technologijų naudojimo matematikos, literatūros, tikybos pamokose kompetencijas, panaudoti skirtingų kultūrų gerąją mokymosi  patirtį, gerinti bendravimo bei bendradarbiavimo įgūdžius daugiakultūrinėje aplinkoje.
        Birželio 14-18 d. susitikome virtualiai Portugalijoje, Espozende António Correia Oliveira mokykloje. Čia susitiko  projekto partneriai iš Lietuvos, Bulgarijos, Turkijos, Lenkijos. Apgailestavome, kad į šį susitikimą negalėjome nuvykti, nes tai paskutinis susitikimas ir projekto pabaiga. 
        Kaip kiekvienam iš jau buvusių susitikimų, taip ir šiam susitikimui ruošėmės, nes turėjome namų darbą- pristatyti savo šalies religines šventes. Projekte dalyvaujančios katalikiškos šalys net trys, todėl teko pagalvoti, ką pasirinkti, kad nesikartotume. Pasitarę su komanda nusprendėme, kad kitose šalyse gal nėra labai žinomos ir švenčiamos Joninės bei Užgavėnės. Komanda pasidalino darbais ir paruošė pristatymus.
      Pirmąją susitikimo dieną komandos susipažino, pasidžiaugė seniai pažįstamais draugais ir keliavo virtualiai po mokyklą. Dienos pabaigoje pasitikrino, kaip įsidėmėjo informaciją.
       Antrą dieną šalys pristatė savo regionines religines šventes. Visi buvo originalūs, nes pristatė tik jų regionams būdingas šventes, apie kurias yra mažai informacijos viešoje erdvėje. Po pietų vyko virtuali ekskursija po klasikinės senovės paminklą „Castro de S. Lourenço“. Pakeliavę atlikome testuką, kuris patikrino istorines, o tuo pačiu ir anglų kalbos, žinias.
       Trečiadienį virtualiai keliavome po Porto miestą – antrąjį svarbiausią Portugalijos miestą.  Sužinojome, kuo jis svarbus Portugalijos kultūrai ir menui bei atlikome testą-  mokiniai užpildė „Google“ formą.
     Ketvirtadienį laukė virtuali ekskursija po  Bragos miestą – portugalų religinį centrą, o po pietų mokiniai žaidė  matematikos stalo žaidimą, kurį sukūrė portugalų komanda.
    Paskutinę dieną klausėmės paskaitos apie vietinį portugalų rašytoją Manuelį de Boaventurą, susipažinome su  tradiciniais patiekalais bei patys kepėme žinomiausią portugalų desertą ,,Pastel de nata“. Dienos pabaigoje įsivertinome ir aptarėme susitikimą.
      Džiaugiamės, kad galėjome bent virtualiai bendrauti, susipažinti su kita kultūra ir, kaip visada, pristatyti save, savo vertybes ir gebėjimus dirbti su informacinėmis technologijomis.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

    Birželio 15 dieną nuskambėjo paskutinis skambutis pradinių  klasių mokiniams. Jie ne tik džiaugėsi paskutine šių mokslo metų diena – „ Jie  pasitiko vasarą“! Tad linkime mokiniams pasidžiaugti ja, gerai  pailsėti, subrandinti įgytas žinias ir praturtėti naujomis, kad sugrįžę rudenį turėtų  jėgų kibti į mokslus! Kad mintys būtų šviesios, o ranka, laikanti rašiklį, lengvai slystų baltu popieriaus lapu. Puikios, saulėtos, šiltos, turiningos ir saugios  vasaros! Iki rugsėjo! Iki ateinančių mokslo metų!

 

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Irena Ardišauskienė.

 
 
 
 

 
      Birželio 10 d. Dieveniškių ,,Ryto“ gimnazijos Erasmus + projekto ,,Smart scholls for smart age“ mokytojų komanda pakvietė rajono mokytojus į susitikimą, kurio metu pasidalino įgyta patirtimi.
Nuo 2018 m. gimnazija vykdo tarptautinį projektą, kuriuo įsipareigojo ugdyti projekte dalyvaujančių mokinių tarpkultūrines, lingvistines, informacinių technologijų kompetencijas matematikos, literatūros, tikybos pamokose, panaudoti skirtingų kultūrų gerąją mokymosi  patirtį, gerinti bendravimo bei bendradarbiavimo įgūdžius daugiakultūrėje aplinkoje.
    Susitikimo pradžioje gimnazijos direktorė Lolita Mikalauskienė pristatė projektą ir laukiamus rezultatus. Daug darbų nuveikta ir apie tai galima paskaityti gimnazijos svetainėje http://www.ryto.salcininkai.lm.lt/?page_id=5368. Ten pat galima rasti ir  pamokų planų, kuriuose gausu užduočių, atliekamų taikant informacines technologijas.
 Technologijos sparčiai keičiasi visame pasaulyje, keičiamas ugdymo turinys ir bendrojo lavinimo mokyklose. Projektas ir nuotolinis mokymas dar labiau pareikalavo išprususio vartotojo modernių technologijų taikyme. Mokytojai įvaldė daug naujų programėlių bei mokymosi platformų, todėl mielai jas pristatė kolegoms. Matematikos mokytoja  Regina Ratkevičienė pristatė programėlę Edpuzzle, nepamainomą įrankį, kuriantiems vaizdo pamokas ar norintiems bet kurį vaizdo įrašą papildyti interaktyviais klausimais bei kita mokomąja medžiaga. Mokiniams peržiūrint vaizdo įrašą, jis klausimo vietoje paprasčiausiai sustoja ir mokinys negali jo toliau žiūrėti neatsakęs į klausimą. Taip paruošta medžiaga gali būti skirta mokinių savarankiškam darbui. 
    Direktoriaus pavaduotoja ugdymui ir matematikos mokytoja Regina Barsulienė supažindino su  Eduten mokymosi platforma, kuri padeda mokytis matematikos žaidžiant. Mokytojai, naudodami programą Eduten, gali nuosekliai stebėti mokinių pažangą ir pamatyti stipriąsias bei silpnąsias mokinių mokymosi sritis. Tai leidžia pateikti tinkamą matematinį iššūkį bei didina kiekvieno mokinio motyvaciją. Naudotis šia sistema nereikia specifinių IT įgūdžių, taupomas mokytojų laikas vertinimui ir užduočių parengimui.
 Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vilma Kisielytė – Hancharyk pristatė programėlę LearningApps, kuri  palengvina mokymosi ir mokymo procesą – patogus grupių kūrimas, mokinių darbų peržiūra, publikavimas, mokinių darbai surenkami automatiškai. 
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Inga Salavei pristatė  programėlę Book Creator, kurioje mokiniai ir mokytojai gali bendradarbiauti ir kurti knygas kartu nuotoliniu būdu.
    Anglų kalbos  mokytoja Austėja Maskoliūnaitė sėkmingai dirba naudodama  mokymosi platformą Liveworksheets.  Platforma leidžia mokytojui paversti savo tradicinius spausdinamus darbalapius (doc, pdf, jpg …) į interaktyvius internetinius pratimus su savikorekcija. Mokiniai gali užpildyti lapus internete ir siųsti atsakymus mokytojui.  Užduotyse gali būti garsų, vaizdo įrašų, jungiamų rodyklėmis, ,,nutempiamų“, kelių pasirinkimų ir kt. užduočių. Mokinius tai motyvuoja, o mokytojui taupo laiką ir popierių.
     Direktorė Lolita Mikalauskienė apibendrindama pristatė  grafinio dizaino platformą Canva, naudojamą kuriant  grafiką, pristatymus, plakatus, dokumentus ir kitą vaizdinį turinį ir Mindmeister- internetinį minčių kartografavimo įrankį, leidžiantį vizualiai fiksuoti, plėtoti ir dalytis idėjomis.
     Tai tik maža dalis to, ko mokytojai išmoko ir taiko savo darbe. Dėkojame visiems mokytojams, dalyvavusiems pristatyme. Į ypatingas sąlygas patekę mokytojai šiandien ieško įvairiausių galimybių, kaip išgyventi. Pavyks tiems, kurie trokšta žinių, ieško naujų mokymo būdų, nebijo suklysti ir patys mokosi. Kviečiame kolegas dalintis savo žiniomis ir atradimais.
  

   

     Tarptautinė vaikų gynimo diena – pirmą kartą paminėta 1950 metais ir nuo to laiko yra švenčiama kasmet, birželio 1-ąją dieną. Ši diena yra skirta priminti visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises.

     Dėkojame Poškonių seniūnijai už dovanas ir sveikinimimus šios dienos proga.