birželis 2026
P A T K P Š S
     
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.50 - 9.35
3. 9.45 - 10.30
4. 10.50 - 11.35
5. 11.55 - 12.40
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30

Archyvai

Gegužės 23 d. Valstybės sienos apsaugos tarnyba  organizavo pėsčiųjų žygį, skirtą pagerbti pirmojo po Nepriklausomybės atkūrimo tarnyboje žuvusio pasieniečio ir šaulio Gintaro Žagunio atminimą. Šiemet minimos 35-osios jo žūties metinės. Žygyje dalyvavo gausus būrys ir mūsų gimnazijos mokinių bei mokytojų.

Gegužės 22 d. Ig ir IIg klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje edukacijoje „Labyrinthus“ žaidimuose tamsoje, kur jų laukė įvairios užduotys, komandinis darbas ir daug gerų emocijų. Mokiniams ši veikla paliko daug įspūdžių ir sustiprino klasės bendrystę. Visiškoje tamsoje mokiniai sprendė įvairias užduotis, mokėsi bendradarbiauti, pasitikėti vieni kitais bei greitai priimti sprendimus. Kiekvienas pasijautė tarsi tikro filmo herojumi. „Labyrinthus“ edukacija tai puikus pavyzdys, kad mokymasis gali būti ne tik naudingas, bet ir įtraukiantis bei kupinas nepamirštamų patirčių. Mokiniai džiaugėsi nauja patirtimi ir įspūdžiais, kurie dar ilgai išliks atmintyje.

Švietimo mainų paramos fondas, Lietuvos nacionalinė programos „Erasmus+“ agentūra švietimo ir mokymo srityje, pakvietė mūsų gimnaziją dalyvauti projekte „Erasmus+“ MOKYKLOMS“.
IIg ir IIIg klasių mokiniai, mokytojai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su programa „Erasmus+“, jos siūlomomis galimybėmis bei įkvepiančiomis sėkmės istorijomis. Pamokos metu  profesinės mokyklos mokinė pasidalino savo studijų profesinėje mokykloje „Erasmus+“ patirtimi ir istorija. Papasakojo apie „Erasmus+“ galimybes pabaigus mokyklą, motyvavo jaunimą dalyvauti programoje ir pasisemti tarptautinės patirties.
Susitikime  su mokytojais Švietimo mainų paramos fondo komanda pristatė programos „Erasmus+“ galimybes mokykloms ir atsakė į mums aktualius klausimus.

Gegužės 15 dieną mūsų gimnazijoje vyko jauki ir prasminga Šeimos dienos šventė, subūrusi mokinius, tėvelius ir mokytojus. Visi kartu leidomės į žygį, kurio metu dalyviai atliko įvairias užduotis – sportines, kūrybines bei sveikatingumo veiklas. Užduotys skatino bendradarbiavimą, aktyvumą ir gerą nuotaiką. Viena prasmingiausių veiklų buvo šeimos vertybių medžio kūrimas, kur visi galėjo išreikšti svarbiausias savo šeimos vertybes ir pasidalyti mintimis apie tai, kas stiprina šeimos ryšį. Po aktyvios dienos vyko gražus mokinių koncertas – skambėjo dainos, netrūko šokių ir nuoširdžių emocijų. Šventės pabaigoje visi vaišinosi arbata ir skanėstais, bendravo bei dalijosi įspūdžiais. Ši diena dar kartą priminė, kokia svarbi yra šeima, bendrystė ir kartu praleistas laikas.

Daugiau nuotraukų:  https://www.facebook.com/photo/?fbid=1586026990198912&set=pcb.1586028740198737

Gegužė 14 d. Šalčininkuose vyko lengvosios atletikos varžybos. Sveikiname mūsų  gimnazistus su laimėjimais. Arijus Butvila  – šuolis į aukštį I vieta, Edvinas Žur – šuolis į tolį II vieta. Komanda iškovojo VI vietą rajone.


Mūsų mokiniai turėjo puikią galimybę prisidėti prie gamtos puoselėjimo ir dalyvauti Valstybinių miškų urėdijos Šalčininkų regioninio padalinio Poškonių girininkijos organizuotoje veikloje „Pasodink medelį – įkvėpk gamtai gyvybės“. Tai buvo ne tik prasminga, bet ir labai įdomi patirtis, leidusi mokiniams artimiau susipažinti su girininko darbu bei gamtos saugojimo svarba.
Veiklos metu mokiniai kartu su girininkijos darbuotojais sodino jaunus medelius, mokėsi taisyklingo sodinimo būdų ir sužinojo, kaip svarbu rūpintis miškais bei saugoti aplinką ateities kartoms. Mokiniai dirbo atsakingai, aktyviai įsitraukė į visas veiklas ir džiaugėsi galėdami savo rankomis prisidėti prie naujo miško augimo. Girininkijos specialistai mokiniams papasakojo apie Lietuvos miškų reikšmę, medžių rūšis, miško gyvūniją bei tvaraus miškininkavimo principus. Tokios edukacinės veiklos ugdo vaikų atsakomybę, pilietiškumą ir skatina rūpintis gamta kasdien. Džiaugiamės galėję dalyvauti šioje prasmingoje iniciatyvoje ir nuoširdžiai dėkojame Girininkijai už šiltą priėmimą, naudingas žinias bei galimybę prisidėti prie žalesnės aplinkos kūrimo. Tikime, kad ši diena mokiniams paliko daug gražių įspūdžių ir paskatino dar labiau vertinti gamtą.
 
Šiandien mūsų gimnazija  prisijungė prie tarptautinės iniciatyvos – Džinsų dienos, skirtos seksualinio smurto prevencijai. Šią dieną mokiniai ir mokytojai vilkėjo džinsus, taip išreikšdami solidarumą su nukentėjusiaisiais ir skatindami visuomenę netoleruoti jokios smurto formos. Džinsų diena primena, kad seksualinis smurtas yra rimta problema, kuri gali paliesti kiekvieną, nepriklausomai nuo amžiaus ar lyties. Mokykloje vyko pokalbiai apie pagarbą, ribas bei pagalbos svarbą. Ši iniciatyva skatina mus būti sąmoningesniais, drąsiau kalbėti apie sudėtingas temas ir kurti saugią aplinką visiems bendruomenės nariams. Tik veikdami kartu galime prisidėti prie pokyčių ir užtikrinti, kad kiekvienas jaustųsi gerbiamas ir saugus.

 

Balandžio 23 d. mūsų gimnazijoje vyko prasminga  skaitymo iniciatyva, kuri subūrė mokinius bendrai veiklai, o  Ig klasės mokiniai, paskatinti auklėtojos, parengė interaktyvias prezentacijas pradinukams  „Atspėk pasaką“ ir ,,Pasakų veikėjai ir jų istorijos“, kurios įtraukė jaunuosius skaitytojus į aktyvų dalyvavimą. Vaikai ne tik atpažino pasakų veikėjus, bet ir susipažino su naujomis istorijomis, sprendė įvairias mąstymą ir kūrybiškumą lavinančias užduotis. Renginio pabaigoje jaunieji skaitytojai buvo apdovanoti diplomais, kurie ne tik pradžiugino, bet ir paskatino toliau domėtis knygomis bei skaitymu.


1995 m. UNESCO organizacija nusprendė balandžio 23 d. skirti pagerbti knygoms ir rašytojams visame pasaulyje. Ši data pasirinkta neatsitiktinai – būtent šią dieną mirė literatūros padangės žvaigždės – Viljamas Šekspyras, Migelis de Servantesas ir Inca Garcilaso de la Vega. Balandžio 23-oji taip pat vadinama ir autorinių teisių diena, siekiant atkreipti dėmesį ir apginti autorių teises.
Mūsų gimnazijos bendruomenė šiandien ilgąją pertrauką skyrė vienai prasmingiausių veiklų – skaitymui. Mokiniai išsirinko jiems patinkančią knygą (ne programinę), patogiai įsitaisė gimnazijos erdvėse ir skaitė. Kas nuotykius, kas detektyvą, o kas istorinį romaną. Atsirado ir skaitančių garsiai – aplink juos netrukus susibūrė būrelis klausytojų. Prie šios gražios iniciatyvos prisijungė ir keletas mokytojų.  Akcijos pradžia buvo sėkminga, todėl tikimės, kad bent kartą per mėnesį visi kartu skaitysime tai, kas mums patinka, ir dalinsimės įspūdžiais.