balandis 2024

Knygos – minties laivai, plaukiojantys laiko bangomis ir rūpestingai gabenantys savo brangų krovinį iš kartos į kartą.    F.Bekonas

Šia ndien  nerasim nė v ieno, kuris bent pirštu nebūtų prisilietęs prie knygos. Skaitydami knygas mes ugdome savąjį aš – išskirtinį ir nuostabų. Knygos nuskaidrina sielą, kelia ir stiprina žmogų, žadina tauriausiems siekiams, aštrina protą ir švelnina širdį.

Džiaugiamės vykstančiomis akcijomis, kurios papildo mažų mokyklų bibliotekas naujausia grožine literatūra. Lėšų trūkumas mokyklų biudžete neleidžia išlaidauti perkant grožinę literatūrą ir kiekviena dovanota knyga yra mums brangi bei reikalinga.

Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos (LKKSS) Vilniaus apskrities skyrius gruodžio 18 d. surengė pilietiškumo pamoką Šalčininkų rajono  Dieveniškių „Ryto“ vidurinėje mokykloje. Atsargos majoras Albertas Daugirdas mokiniams perskaitė pranešimą apie 1991 m. Aukščiausios Tarybos gynimą, o Vilniaus skyriaus savanorių kūrėjų delegacija, vadovaujama skyriaus pirmininko atsargos leitenanto dr. Vytauto Račkausko, nuo skyriaus dovanojo  knygas.  Prie šios dovanos pinigais prisidėjo LKKSS Marijampolės skyriaus aktyvas, pavieniai Šiaulių ir Kauno skyrių nariai. Mokyklos biblioteka pasipildė 288 knygomis už 2715 Lt. Knygos skirtos visoms mokinių amžiaus grupėms bei apima įvairius žanrus – nuo pasakų, nuotykinės, mokomosios literatūros iki istorinės ir patriotinės.

Prie šios akcijos prisidėjo labai daug lietuvybę remiančių piliečių. Visos mokyklos bendruomenės vardu nuoširdžiai dėkoju LKKSS nariams, Vilniaus universiteto profesūrai ir buvusiems auklėtiniams, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos, ,,Geležinio Vilko“ brigados karininkams, Lietuvos šaulių sąjungos, Lietuvos kariuomenės savanorių draugijai, Lietuvių sąjungos „Tauta ir Tėvynė“, Tautininkų Sąjungos, motociklininkų klubo ,,Vorai MC“ nariams, Krašto apsaugos ministerijai, UAB „Grota“, UAB „Kamava“, UAB „Ulmas“, UAB „Plainera“ darbuotojams ir  atsargos kariams. Iš viso pinigus paaukojusiems apie 150 žmonių.

Džiugu, kad savo veikla atsigręžėte į mažų lietuviškų mokyklų  bibliotekas. Ten, kur šios paramos labai reikia.  Knygos mums atskleidžia per amžių puoselėtas, kurtas ir atrastas vertybes, jos formuoja tas vertybes mumyse, mūsų dabartiniame pasaulyje.   Ačiū už Jūsų tikėjimą  lietuviško žodžio galia, knygos galia.

direktorė   Lolita Mikalauskienė

Komentarai išjungti.