2019 m. gimnazijos pradinukai vykdė projektą ,,Medžiai šalia mūsų".

Mūsų mokiniai aktyviai tyrinėjo, stebėjo medžius įvairiais metų laikais, eksperimentavo, sodino medelius, rinko medžiagą, susipažino su etnokultūriniu palikimu. Projektas buvo pradėtas pokalbiu „Ateik į mišką kaip svečias“. Mokiniai klausėsi įvairių kūrinėlių, aiškinosi, koks žmogus kenkia miškui. Dalyviai sukūrė pabaigą pasakojimui : „Išėjo vaikai pasigėrėti rudenėjančia gamta. Ir staiga mato „verkiantį“ medelį…“ Mokyklos kieme vaikai stebėjo medžius pavasarį ir rudenį, aiškinosi, kodėl krinta medžių lapai, aptarė spalvas, dydžių įvairovę, metų laikų nuotaikas. Iš surinktų lapų darė puokštes, piešė. Iš miško atneštų samanų, kerpių, medžių žievės, lapų ir šakelių mokiniai klasėje „pasodino“ savo mišką, dalinosi savo pastebėjimais. Medžio puošimo šventėje vaikai susirinko „užauginti“ keturių metų laikų medį, kurio kiekviena šaka iš keturių buvo papuošta pumpurais, žirginėliais, žiedais, rudeniniais lapais, snaigėmis. Darbą visi tęsė viktorinoje „Ar pažįsti Lietuvoje augančius medžius?“ Mokiniai domėjosi
tautosaka: rinko mįsles, patarles, priežodžius. Penkiolika pradinių klasių mokinių dalyvavo skaitovų konkurse, kuriame deklamavo eilėraščius apie medžius.

Vaikai aktyviai rinko medžiagą projektui iš knygų, žurnalų, enciklopedijų, interneto. Rašė laiškelius medžiui, kūrė pateiktis : „Medžiai įvairiais metų laikais“ ((pristatė 4 klasės mokinė Kotryna Salavei), „Medžiai paminklai“ (Angelina Kondrackaja), „Beržo gyvenimas“ (Sandra Arclybaitė). Mokiniai žiūrėjo filmukus, kartu kūrė paveikslus gamtos tematika. Sugalvojo net tekstinių uždavinių ir diagramų.
Projektas buvo integruotas į mokomųjų dalykų pamokas ir baigėsi mini
konferencija. Mokiniai suvaidino nedidelę sceną iš miško gyvenimo „Ei, vaikai, į žalią miestą!“, šoko polką su šluotomis( tvarkė mišką), dainavo. Renginyje dalyvavo ir mokinių tėveliai.

Mokiniai stebėdami, kurdami, tyrinėdami įgijo išsamesnių žinių, mokėjimų, įgūdžių, išsiaiškino nesuprantamas sąvokas, išmoko draugiškai kartu dirbti, pajautė gamtos grožį, išgyveno naujų emocijų.
Po konferencijos II aukšto koridoriuje veikė paroda, kur buvo demonstruojami mokinių sukurti darbai.
Projekto vadovė, pradinių klasių mokytoja metodininkė Teresa Rickuvienė