liepa 2025
P A T K P Š S
     
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.50 - 9.35
3. 9.45 - 10.30
4. 10.50 - 11.35
5. 11.55 - 12.40
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30

Archyvai
                                                                 
 
    Nuo 2018 metų iki 2020 m. vidurio mūsų gimnazija dalyvauja tarptautiniame  Erasmus+ projekte  „Išmanioji mokykla išmaniam amžiui“
( „Smart school for smart age“).
    Projekto tikslas: ugdyti projekte dalyvaujančių mokinių tarpkultūrines, lingvistines, informacinių technologijų naudojimo matematikos, literatūros, tikybos pamokose kompetencijas, panaudoti skirtingų kultūrų gerąją mokymosi  patirtį, gerinti bendravimo bei bendradarbiavimo įgūdžius daugiakultūrėje aplinkoje.
Projekto koordinatoriai – Agrupamento de Escolas Antonio Correia Oliveira mokykla Esposende mieste Portugalijoje. Projekto partneriai:  Ozel Canik Ugur Anadolu Licėjus  Samsūne Turkijoje, G.S.Rakowski  Sporto mokykla Dobricho mieste Bulgarijoje bei S.F.Klonowicza pagrindinė mokykla  Sulmierzyco mieste Lenkijoje.
           Projekto įgyvendinimą koordinuoja koordinacinis komitetas, kuriam vadovauja gimnazijos direktorė. Kadangi bendravimo kalba yra anglų kalba, tai anglų kalbos mokytoja Ingrida padeda bendrauti versdama iš (į) anglų kalbą, dvi matematikos mokytojos Reginos kuria matematikos,  lietuvių kalbos mokytoja Vilma gimtosios kalbos, dorinio ugdymo mokytoja Dana tikybos pamokas bei  mokosi dirbti su Edmodo programa. Projekto dalyviai 14 – 18 metų gimnazijos moksleiviai.
           Iki spalio mėnesio  mokiniai registravosi į projekto veiklas. Konkurso būdu buvo atrinkti penki gimnazijos mokiniai, kurie vyko į pirmąjį šalių susitikimą  Samsuno mieste Turkijoje, – tai Ieva, Virmantas,  Saulė, Beata, Eva.
Mokiniai turėjo atlikti namų darbus: sukurti projekto logotipus ir pateikti juos logotipų konkursui,  nufilmuoti ir sumontuoti filmą apie Lietuvą, Dieveniškių kraštą  bei savo gimnaziją. Filmui sukurti buvo naudojama Pawtoon programėlė, kurios galimybes teko išsinagrinėti patiems. Taip pat mokiniai turėjo atsakyti į  partnerių atsiųstą klausimyną apie projekto šalis bei tradicijas.
          Atlikę namų darbus, sausio 6 d. minėti mokiniai lydimi direktorės Lolitos bei anglų kalbos mokytojos Ingridos vyko į Samsuno miestą Turkijoje. Vizitas Turkijoje trūko nuo 2019 m. sausio 6 iki sausio 12d.  Mokiniai kartu su mokytojais dalyvavo turkų kalbos pamokose, stebėjo matematikos, literatūros, tikybos pamokas Anadolu Ugur Licėjuje, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose buvo pristatoma Turkijos mokyklos geroji matematikos bei literatūros mokymo patirtis, mokiniai aktyviai dalyvavo kūrybinėse veiklose.
Portugalijos mokiniai vedė pamokėles apie tai, kaip dirbti su nauja Edmodo pamokų kūrimo ir mokymosi platforma. Mokymuose dalyvavo mokytojai, kurie grįžę savo mokyklos bendruomenei pristatė Edmodo platformą. Vienas iš projekto reikalavimų – matematikos, tikybos bei literatūros pamokos turi būti kuriamos ir talpinamos virtualioje Edmodo platformoje, mokiniai prisijungia prie šios sistemos ir atlieka joje namų darbus, mokytojų sukurtus testus bei apklausas.
          Vizito metu mokiniai bei mokytojai susipažino ne tik su Turkijos švietimo sistema, darbu licėjuje, bet ir aplankė žymiausius Samsuno miesto paminklus, meno galerijas. Didžiulį įspūdį paliko miesto centrinis muziejus, Žaislų bei keramikos dirbinių cechas, miesto universitetas, laivų muziejus, Amazonių parkas. Turkija 2019 m. švenčia savo nepriklausomybės šimtmetį, todėl visas miestas papuoštas reklama, skirta šimtmečio jubiliejaus minėjimui. Gido dėka susipažinome su turtinga Samsuno istorija, svarbiausiomis istorinėmis asmenybėmis, ragavome skanių turkiškų patiekalų bei mūsų kultūrai neįprastų saldėsių: baklavos, čibir pyragų.
            Mokinių nuomone, tokie projektai ne tik suteikia galimybę susipažinti su naujais žmonėmis, bet ir leidžia palyginti savo tautos bei kitos kultūros papročius, mokymo bei mokymosi turinį, mokymo metodus, atrasti naujų galimybių plėsti informacinių technologijų panaudojimą mūsų gimnazijoje, mokiniai taip pat turi galimybę gyvai bendrauti anglų kalba, o tai labai svarbu dabartinėje globalioje visuomenėje.
           Šiuo metu intensyviai pradedame naudoti  virtualią Edmodo platformą matematikos, literatūros pamokose, ruošiamės antrajam vizitui Bulgarijoje 2019 m. gegužės  mėnesį.
 
                                                Anglų kalbos vyresnioji mokytoja Ingrida Lisinskienė
 

Komentarai išjungti.