kovas 2024

Mes vaikui esame vedliai į realų  pasaulį, o

pasakos – įvairios – stebuklinės ir jumoristinės,

senovinės ir modernios – tik vienas iš būdų

pasikalbėti su mažyliu apie tai, kas jį supa ir kas

išties svarbu, kilnu, amžina, o kas – žema,

niekinga ir laikina.

Sigutė Ach

Šiais metais paminėti Pasaulinę vaikų knygos dieną susirinkome Dieveniškių laisvalaikio salėje. Čia visus sukvietė šios salės šeimininkė Teresa Plotnikova. Į šventę  išsiruošė ir mūsų gimnazijos pradinukai. Atvyko ir Dieveniškių Adomo Mickevičiaus gimnazijos mažiausieji. Prieš prasidedant programai vaikai apžiūrėjo rankdarbių ir knygų parodėles, žiūrėjo vaikišką filmuką.

Šventė prasidėjo. Vaikai atsakinėjo į klausimus iš H. K. Anderseno gyvenimo, stengėsi prisiminti pasakas iš perskaitytų ištraukų, spėjo pasakų pavadinimus iš  Burtininko rodomų daiktų.

Mūsų gimnazijos mokytoja Irena Ardišauskienė parengė lėlių teatro vaidinimą pagal H. K. Anderseno pasakos „Bjaurusis ančiukas“ ištrauką. Vaidino ketvirtos klasės mokiniai. Scenarijų parašė bibliotekininkė Ilona Baležentienė.

Adomo Mickevičiaus gimnazijos mokiniai padainavo dvi daineles, deklamavo, kartu su mūsų vaikais varžėsi skaitymo konkurse,  o bibliotekininkė Tamara Jarmalovič pristatė vaikiškų knygų parodėlę. Miestelio bibliotekos vedėja Galina Sadovskaja pakvietė visus susirinkusius domėtis labai spalvingomis knygelėmis, supažindino su jų turiniu.

Į viktoriną buvo pakviesti abiejų mokyklų mokiniai. Buvo sudarytos trys komandos. Atsakymus į klausimus vaikai surašė į lapus. Patys gudriausi buvo „Žaliosios“ ir „Raudonosios“ komandų nariai, jie surinko  vienodą taškų skaičių. „Geltonoji“ komanda nuo jų  atsiliko dviem taškais, tačiau laimėtojais buvo visi ir pelnė saldžius prizus.

Kiekvienas susitikimas su knyga palieka naujų įspūdžių. Kartu su pasakų herojais išgyvename, džiaugiamės, liūdime dėl jų nesėkmių, žavimės narsumu. Knyga veda mus į paslapčių kupiną pasaulį. Atverkim savo širdį knygai…

Atsakyti