kovas 2024

Kaip ir kiekvienais metais, šių metų kovo 23 dieną mūsų gimnazijoje vyko tradicinis šv. Patriko ir Žemės dienų minėjimas.  Kelias dienas prieš minėjimą mano auklėtiniai, aštuntos klasės mokiniai, prikarpė žalių dobilo lapų ir jais išpuošė sieną prie gamtos ir geografijos kabineto. Taip pat mokiniai sukūrė pasakojimą apie šv. Patriką, jo asmenybę, nuopelnus airių kultūrai. Kartu su biologe Nijolia Januškevič mokiniai sukūrė plakatą, skirtą Žemės dienai paminėti.
     Žalias dobilas – airių kultūros simbolis. Kovo 16 dienos rytas prasidėjo neįprastai: 5, 7 ir 8  klasių mokiniai per anglų kalbos pamokas sužinojo, kodėl šv. Patriko diena švenčiama visame pasaulyje, kodėl žalias dobilo lapas yra airių kultūros simbolis. Mokiniai žiūrėjo trumpą filmuką anglų kalba apie šv. Patriko dieną, susipažino su Patriko asmenybe, jo nuopelnais airių kultūrai. Vėliau sprendė kryžiažodį bei kūrė eilėraštukus.
     7 ir 8 kl. mokiniai anglų kalbos pamokų metu taip pat tobulino savo tarpkultūrines kompetencijas: klausėsi reportažo „St. Patrick – history, life,  Patrick‘s contribution to the Irish culture“, vėliau atliko viktorinos užduotis dirbdami poromis. Taip pat sprendė kryžiažodžius, atliko skaitymo užduotį apie airių mitologinę būtybę Leprichauną. Vėliau mokiniai išbandė savo anglų kalbos žinias kurdami monologinę kalbą apie šv. Patriko dieną. Aktyviausi buvo 8 kl. mokiniai.
     O lygiai po savaitės, kovo 23 dieną, gimnazijos aktų salėje šeštos pamokos metu vyko integruota biologijos, chemijos ir anglų kalbos viktorina, skirta mišrioms I, II, III ir IV g klasių komandoms. Buvo sudarytos šešios jungtinės mokinių komandos, kurios pavadintos spalvų pavadinimais – žalieji, raudonieji, geltonieji, mėlynieji, oranžiniai, rožiniai. Viktoriną vedė anglų kalbos mokytoja Ingrida Lisinskienė, o komandinių užduočių vertintoja buvo biologijos mokytoja Nijolia Januškevič. Viktorinos pradžioje mokytoja Nijolia Januškevič visiems mokiniams ir mokytojams vedė paskaitėlę apie Žemės dienos minėjimą, apie svarbius ekologinius reiškinius mūsų gamtoje, pristatė  „Darnios mokyklos vystymo“ projektą, kalbėjo apie ekologinės savimonės ugdymo būtinumą. Aktyvios buvo visos komandos: garbingą pirmąją vietą iškovojo geltonųjų komanda, II – oji vieta atiteko rožinių ir žaliųjų komandai, o trečiąją vietą iškovojo oranžinių komanda. Nugalėtojai apdovanoti padėkos raštais, o visi dalyviai nusipelnė saldaus prizo – saldainių „Nomeda“. Laikas praėjo greitai. Mokiniai kovėsi įnirtingai, pasitikrino savo  chemijos, biologijos, anglų kalbos žinias.

Anglų kalbos vyr. mokytoja  Ingrida Lisinskienė

Atsakyti