kovas 2024

Šiais metais mūsų gimnazija prisijungė prie regioninio anglų kalbos  projekto „ Mus sujungė kryžiažodžiai“. Projekte dalyvauja 9 – 10 kl. mokiniai : nuo pat rugsėjo mėnesio   mokiniai Ilona Suruda, Valerija Kartanovič, Virmantas Mikoleika, Deividas Narbutas, Eva Gordynec, Beata Subočiūtė bei Saulė Peseckaitė aktyviai kūrė kryžiažodžius, jais dalinosi ir sprendė tarpusavyje, tokiu būdu buvo skatinamas mokinių kūrybiškumas, darbštumas, bendradarbiavimas, domėjimasis anglų kalba bei kultūra. Mokiniai taip pat parengė konkursinį kryžiažodį tema „ Asmenybė“.
           Kovo 14 dieną jungtinė šių mokinių komanda kartu su anglų kalbos mokytoja Ingrida Lisinskiene vyko į Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnaziją susirungti kryžiažodžių sprendėjų konkurso finaliniame ture. Konkurse dalyvavo 9 – 10 kl. mokinių  komandos iš Švenčionių, Pabradės, Adutiškio, Vilniaus, Švenčionėlių bei mūsų gimnazijos. Pirmoji užduotis buvo namų darbo pristatymas – mokiniai turėjo pristatyti pasirinktą šventę: mūsų gimnazijos mokiniai paruošė pristatymą apie mūsų gimnazijoje švenčiamą šv. Patriko dieną, taip pat varžovų komandoms pateikė viktorinos apie šv. Patriko dieną klausimus. Mūsų prisistatymas  komisijos įvertintas maksimaliu balu – 10 balų.
             Vėliau prasidėjo kryžiažodžių sprendimo konkursas, kuris truko net dvi valandas: mokinių komandos sprendė  kryžiažodžius bei mįsles  įvairiomis temomis, atliko kitas kūrybines užduotėles. Po įnirtingos kovos paaiškėjo ir nugalėtojai. Jais tapo Švenčionių Z. Žemaičio gimnazijos mokiniai, surinkę 40 taškų iš 50 galimų, antroji vieta atiteko mūsų gimnazijos komandai. Mūsų gimnazijos mokiniai surinko 38 taškus. Mokiniai labai apsidžiaugė šiuo laimėjimu: į savo gimnaziją parsivežėme diplomą bei molinį medalį. Taip pat Dieveniškių „Ryto“ gimnazijai teko atsakomybė kitais metais kryžiažodžių sprendėjų finalinį turą organizuoti mūsų gimnazijoje, komisijos ir mokinių pageidavimu šis turas turėtų būti organizuojamas mūsų gimnazijoje 2018 m. kovo 15 dieną kartu minint ir šv. Patriko dieną. Mokiniai juokavo, kad šv. Patrikas tapo mūsų komandos globėju bei simboliu.
             Po konkurso Z. Žemaičio gimnazijos bibliotekoje vyko trumpa istorijos pamoka, kurios metu daug sužinojome apie Z. Žemaičio gyvenimą, jo karjeros vingius bei talentus. Įdomiai buvo pristatyta mokyklos istorija, Švenčionių krašto lankytinos vietos.
           Mokinių nuomone, projektas yra įdomus, netradicinis, originalus bei vienijantis mokyklas susiburti, bendrauti ir draugauti. Projektas bus tęsiamas ir kitais mokslo metais.
                                                                                        Anglų kalbos mokytoja Ingrida Lisinskienė

Atsakyti