Šią dieną Jungtinės Tautos paskelbė 1971 metais. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją(kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d.) minėti kaip Pasaulinę žemės dieną.
Lietuvoje Žemės diena buvo įteisinta 1992 metais. Nuo to laiko Lietuva kasmet mini šią dieną. Tapo tradicija pavasario lygiadienio metu, skambant varpeliui lyg pritarimui į taikos varpo dūžį Jungtinėse Tautose, pakelti Žemės vėliavas. Susilieję į visumą valstybių varpų garsai simbolizuoja tautų susitelkimą saugoti mūsų Žemę.
Kovo 18 dieną mokykloje vyko integruota biologijos ir informacinių technologijų pamoka, kurios metu septintokai sukūrė įspūdingų kūrybinių darbų, skirtų Žemės dienai paminėti. Kitą dieną, kovo 19 dieną, biologijos ir geografijos viktorinoje dalyvavo 5-9 klasių mišrios komandos. Biologijos mokytoja Irina Filipova uždavė daug klausimų apie vandenį, augalus, gyvūnus ir kt.
Mokiniai ne tik atsakinėjo į klausimus, bet ir rašė padėkas Žemei ir vandeniui. Renginio metu buvo įkurtas mokyklos Ekologijos klubas, kurį sudarys trys grupės dalyvių: teoretikai, tyrėjai ir žurnalistai. Džiugu, kad foto darbų konkurse „Vanduo – vienas svarbiausių gamtos duotybių žmogui“ devintokės Karolina Staniulytė ir Jūratė Mikoleikaitė tapo nugalėtojomis. Jų nuotraukos bus pristatytos ir respublikiniam foto konkursui.
Kovo 20 dieną 10 – 12 klasių mokiniai dalyvavo fizikos-chemijos-biologijos viktorinoje, skirtoje Žemės (kovo 20 d.) ir Vandens (kovo 22 d.) dienoms paminėti.