Lapkričio 15 d. mokykloje vyko Tolerancijos diena. Šventės simbolis šiais metais buvo gėlės žiedas. Gėlė visuomet kelia teigiamas emocijas. Gėlės dovanojamos mylimam žmogui, įteikiamos sveikinant įvairiomis progomis, pagerbiant kieno nors atminimą ar įteikiamos susitaikymo ženklan. Gėlė dovanojama ne tik draugui ar mylimam žmogui, bet ir tam, kurio galbūt nemėgsti, kuris yra kitoks, bet tu jį toleruoji – priimi tokį, koks jis yra. Žodis „tolerancija“ ir yra pakantumas kitam, kitokiam, gebėjimas gerbti kitą asmenį, kurio įsitikinimai ar nuomonė yra kitokia. Visuomenėje gyvena skirtingi žmonės, todėl labai svarbu gebėti toleruoti kitą ir sugyventi.
Mokykloje pirma pamoka buvo tylos pamoka, mokytojai pamokas vedė tylėdami. Tylėdami mąstėme apie kitų žmonių savitumą ir kaip galime toleruoti kito žmogaus nuomonę. Antros ir trečios pamokos metu su mokiniais bendravo kūrybinių partnerysčių agentai. Mokiniai stebėjo ir aptarė filmą apie toleranciją, statė tiltą naudojant ,, Dardijos“ metodą, kai skirtingai kalbantys girdintys, matantys turėjo sukurti bendrą produktą.
Per dailės pamokas padarytomis spalvingomis kepurėmis pasipuošę mokiniai sustojo kartu su Dieveniškių Adomo Mickevičiaus mokyklos mokiniais į gėlės kontūrą mokyklos kieme ir tuo išreiškė tarpusavio draugiškumą ir toleranciją.
Vykdydami šalies mokymo įstaigų bendrų edukacinių veiklų projektų konkurso ,,Būkime kartu” projektą ,,Mes- Lietuvos vaikai” rašėme rašinius ,,Mano kaimynai- skirtingų tautybių atstovai“. Ir Dieveniškių Adomo Mickevičiaus mokyklos ir Dieveniškių ,,Ryto“ vidurinės mokyklos mokiniai buvo vieningos nuomonės apie kaimynus. Jie mano, kad ne tautybė lemia gerus kaimyniškus santykius, o žmogiškumas, tolerancija ir supratingumas.
Kuo anksčiau suprasime, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų ir pripažinsime, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes, tuo saugiau jausimės . Tolerantiškas žmogus atvira širdimi priima įvairovę ir nesusidaro išankstinės nuomonės apie kitą žmogų, kuris skiriasi rase, religija ar lytimi.
Jei mes norime gyventi harmoninguose santykiuose su savimi, aplinka, mus supančiais žmonėmis, turime susikoncentruoti ties bendrybėmis, o ne ties skirtumais.
socialinė pedagogė Oksana Davleševičienė