birželis 2026
P A T K P Š S
     
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.50 - 9.35
3. 9.45 - 10.30
4. 10.50 - 11.35
5. 11.55 - 12.40
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30

Archyvai

Archyvas ‘Mokyklos naujienos’ kategorijos

 

Š.m. Kovo 27 d. vyko Šalčininkų rajono mokyklų 6-11 klasių mokinių pateikčių anglų kalba konkursas ,,Inspire Me" – Įkvėpk mane.  Konkursui mokiniai parengė pranešimą – pristatymą viena iš duotų temų, kuriame atsispindi jaunimo vertybės, drąsiai ir garsiai skamba paauglių balsas, reiškiama nuomonė ir požiūris. Šis konkursas ugdo ne tik skaitmeninę kompetenciją, bet ir komunikavimo, bendradarbiavimo, socialinę, pilietiškumo ir kitas. Mokiniai pademonstravo puikias anglų kalbos žinias, atskleidė savo asmenines savybes, pasigyrė savo nuveiktais darbais ir svarbiausia - įkvėpė kitus.
Mūsų gimnazijai atstovavo 6, 7 ir II g klasių mokinių komandos. Visos komandos pasirinko temą apie telefonų naudojimą: šeštokai parodė, kaip svarbu kartais palikti technologijas ir mokytis  galvoti, mąstyti patiems, septintokai – kaip jiems sekėsi iššūkyje – savaitė be telefono; o dešimtokai kvietė giliau pamąstyti, kodėl mes, sujungti technologijomis, vistiek jaučiamės vieniši. 
Visi mokiniai buvo apdovanoti padėkomis, atminimo suvenyrais. Sveikiname prizininkus:
II vietą užėmė II g klasės mokiniai: Justas Misiukevičius,Greta Lukaševič, Sandra Arclybaitė, Aurelija Lingo.
III vietą užėmė 6 klasės mokiniai: David Kondrackij,  Marta Kropa,  Ernestas Butrimas, Alisa Sirica, Arjana Ščikno.
Papildomą III vietą užėmė 7 klasės mokiniai: Viktorija Dobrinskytė, Silvija Dobrinskytė, Martynas Butrimas.
Visi grįžo entuziastingai nusiteikę veikti ir laimingi. Dėkojame mokytojai Austėjai Maskoliūnaitei už mokinių paruošimą, o organizatoriams už konkurso organizavimą.
 
 

Pirmos ir antros klasės mokiniai technologijų pamokų metu susipažino su Verbų sekmadienio tradicijomis ir jų reikšme. Vaikai sužinojo, kodėl ši šventė yra svarbi, kokią simboliką turi verba bei kaip ji buvo gaminama seniau. Kūrybinės veiklos metu mokiniai, naudodami įvairias medžiagas ir puošybos elementus, patys gamino spalvingas ir originalias verbas. Džiaugiamės mokinių kūrybiškumu, kruopštumu ir gražiais darbais. 

Kovo 23 dieną mūsų gimnazijoje lankėsi Šalčininkų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Olga Jasiukaitė, kuri supažindino pradinių klasių mokinius su savo profesija, papasakojo apie kasdienį darbą, atsakomybes ir iššūkius. Mokiniai sužinojo, kad policininko darbas – tai ne tik nusikaltimų tyrimas, bet ir pagalba žmonėms, saugumo užtikrinimas. Ši profesija reikalauja drąsos, sąžiningumo, greitos reakcijos ir gebėjimo dirbti komandoje. Mokiniai apžiūrėjo policijos naudojamas priemones, iš arčiau susipažino su uniforma, o kai kurie netgi galėjo pasimatuoti atskiras jos dalis. Susitikimo metu mokiniai aktyviai domėjosi, kaip tampama policininku, ar ši profesija pavojinga. Pažintis su policijos pareigūno profesija – tai vertinga pamoka apie saugumą, atsakomybę bei pagalbą kitiems.

Žemės dieną minėjome prasmingai. II g klasės mokiniai vyko į Gaujos mokomąjį taką, kur dalyvavo akcijoje ,,Padovanokime paukščiams namus”. Čia juos pasitiko Valstybinių miškų urėdijos Šalčininkų regioninio padalinio miškininkai. Mentorius, medienos meistras Ramūnas Buinauskas ir Poškonių girininkijos girininkas Jaroslavas Aleksiukas. Edukacinės veikos metu mokiniai susipažino su girininko profesija, jo darbo ypatumais bei miškų priežiūros svarba. Didžiausią džiaugsmą suteikė praktinė veikla: kabino inkilus paukščiams ir patys sodino mažas liepaites. Kiekvienas prisidėjo prie gamtos puoselėjimo. Po darbų laukė smagi dalis: kepė dešreles, bendravo ir džiaugėsi buvimu kartu. Tai buvo ne tik naudinga, bet ir labai smagi bei įkvepianti patirtis. Dėkojame už įdomiai suorganizuotą ir prasmingą veiklą.

Gimnazijos pradinių klasių mokiniai dalyvavo „Šauniausio matematiko“ konkurse. Mokiniai su dideliu susidomėjimu kibo į užduotis: sprendė galvosūkius, skaičiavo ir ieškojo teisingų atsakymų. Nors kai kurie klausimai privertė gerokai pasukti galvas, mokiniai džiaugėsi įveiktais iššūkiais. Dalyvaudami šiame konkurse  mokiniai ne tik pasitikrino žinias, bet ir ugdėsi svarbias kompetencijas. Sprendžiant užduotis lavėjo jų pažinimo ir kūrybiškumo gebėjimai – vaikai mokėsi mąstyti logiškai ir ieškoti išeičių. Taip pat stiprėjo jų socialinė ir emocinė kompetencija, nes mokiniai mokėsi susikaupti, pasitikėti savimi ir džiaugtis bendra sėkme.
Dėkojame visiems mažiesiems matematikams už jų drąsą ir smalsumą!

 

Kovo 20-ąją gimnazijos 1–4 klasių mokiniai prasmingai paminėjo Pasaulinę Žemės dieną. Pertraukų metu vaikai diskutavo apie tai, kas labiausiai kenkia mūsų planetai, ir mokėsi būdų, kaip kiekvienas galime jai padėti. Atlikdami kūrybinę užduotį, mokiniai spalvino besišypsančią Žemę, taip išreikšdami savo pasižadėjimą ją saugoti ir puoselėti. Šios veiklos metu vaikai ne tik gilino ekologines žinias, bet ir kryptingai ugdėsi pažinimo, pilietiškumo, kūrybiškumo bei socialinę kompetencijas, mokydamiesi atsakingo požiūrio į savo aplinką.

 
 
Tiksliųjų ir gamtos mokslų savaitė gimnazijoje – kūrybiškumas, eksperimentai ir atradimai. Kovo 16 -19 dienomis gimnazijoje vyko Tiksliųjų ir gamtos mokslų savaitė, kurios metu mokiniai buvo kviečiami ne tik gilinti žinias, bet ir kūrybiškai pažvelgti į mokslą. Savaitės veiklos įtraukė įvairių klasių mokinius. 5 – 7 klasių mokiniai iš panaudotų įpakavimo dėžučių kūrė fantastinius miestus. Šie darbai stebino originalumu, kruopštumu ir išradingais sprendimais, o pristatymų metu mokiniai drąsiai dalinosi savo idėjomis bei kūrybos procesu. Vyresnių klasių mokiniai savo kūrybiškumą išreiškė kitaip – jie kūrė piešinius, naudodami matematinius simbolius. Pertraukų metu gimnazijoje netrūko azarto: mokiniai sprendė įvairius galvosūkius bei bandė iššifruoti Cezario šriftu užkoduotas žinutes. Ig ir IIg klasių mokiniai turėjo išskirtinę galimybę dalyvauti netradicinėje fizikos pamokoje. Joje jie atliko elektronikos eksperimentą ,,NE555 mikroschemos veikimo asinchroniniame režime patikrinimas". Pamoką vedė Fizinių ir technologijos mokslų dėstytojas, suteikęs mokiniams progą praktiškai susipažinti su elektronikos pagrindais.
Kovo 19 d. keli šeštos  ir IIg klasės mokiniai priėmė iššūkį ir dalyvavo tarptautiniame matematikos konkurse ,,Kengūra“, kuriame galėjo pasitikrinti savo matematinius gebėjimus platesniame  kontekste. Tuo tarpu Ig klasės mokiniai analizavo 5-7, ir Ig klasių mokinių ekologinio pėdsako duomenis, gilindamiesi į aplinkosaugos problemas ir ieškodami sprendimų, kaip mažinti neigiamą poveikį aplinkai.
Savaitės veiklas vainikavo 5 – 7 ir Ig klasių mokinių viktorina, skirta paminėti Žemės dieną. Joje mokiniai demonstravo savo žinias apie gamtą, aplinkosaugą ir tvarumą.
Tiksliųjų ir gamtos mokslų savaitė dar kartą parodė, kad mokslas gali būti įdomus, kūrybiškas ir įtraukiantis, o mokiniai – smalsūs, iniciatyvūs ir kupini idėjų.
Matematikos vyr. mokytoja Regina Ratkevičienė
 
Kovo 19 d. gimnazijos pradinukai dalyvavo intriguojančiame Lietuvos simfoninio pučiamųjų orkestro spektaklyje, kuriame kartu su šmaikščiąja Madam Nulštein sprendė „muzematines“ lygtis. Ši netradicinė patirtis leido vaikams suprasti, kad skaičiai ir natos turi daug bendro, o matematika yra ne tik vadovėliuose, bet ir kiekviename muzikos garsų ritme.
Spektaklio metu mokiniai aktyviai ugdėsi svarbiausias kompetencijas: pažinimo – atrasdami ryšį tarp tiksliųjų mokslų ir meno, kultūrinę - pažindami orkestro instrumentus, bei socialinę -
 kartu išgyvendami bendras emocijas. Šis nuotykis dar kartą įrodė, kad mokymasis gali būti spalvingas, skambus ir pilnas malonių paslapčių.

 

Saulėtą pavasario dieną 3–4 klasių mokiniai lankėsi Dieveniškių istoriniame regioniniame parke, kur gamtos pažinimas susipynė su kūryba. Programa prasidėjo nuo įtraukiančio pokalbio apie sugrįžtančius paukščius ir jų keliones. Netrukus vaikai savo žinias perkėlė į kūrybinę veiklą – edukacijoje „Spalvoti medinukai“ jie margino medinius paukštelius, magnetukus bei pakabukus, taip suteikdami medžio ruošiniams pavasariškos gyvybės.
Išvykos kulminacija tapo tikra gamtininkų patirtis: naudodamiesi profesionaliais žiūronais bei monokliu, mokiniai stebėjo parskridusius gandrus ir jų lizdą. Ši išvyka padėjo ugdyti esmines mokinių pažinimo (gamtos tyrinėjimas), kūrybiškumo (savitais raštais dekoruoti suvenyrai), socialinę (bendradarbiavimas) bei pilietiškumo (pagarba savo krašto gamtai) kompetencijas. Mokiniai grįžo ne tik su spalvingais darbeliais, bet ir su naujai užgimusiu smalsumu mus supančiam gyvajam pasauliui.
Kaip gamtos ar tiksliaisiais mokslais sudominti mokinius, kuriems neretai jie yra sunkiai įkandami? Vienas iš kelių – per įvairius eksperimentus ir praktiką. Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) darbuotojai pristato sukurtus mokymosi rinkinius.
Šiandien, kovo 18 d. dr. Vytautas Jakštas ir dr. Vladislovas Čižas gimnazijos I-II g klasių mokiniams vedė elektronikos užsiėmimą ,,NE555 mikroschemos veikimo asinchroniniame režime patikrinimas". Jo metu mokiniai patys konstravo elektronikos schemą, atrasdami, kaip iš mažų detalių gimsta veikianti visuma. Tai – ne tik bandymai, bet ir pažinimo bei kūrybos džiaugsmas, kuris padeda geriau suprasti aplinką ir procesus bei pritaikyti žinias problemų sprendimui.
Dėkojame Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) darbuotojams už įdomų susitikimą.