vasaris 2020
P A T K P Š S
     
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  
Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.50 - 9.35
3. 9.45 - 10.30
4. 10.50 - 11.35
5. 11.55 - 12.40
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30

Archyvai

Archyvas 2020 vasaris

„Šalin, žiema, bėk iš kiemo!“ – tokiu šaukiniu Dieveniškių „Ryto“ gimnazijos mokiniai ir Poškonių lopšelio – darželio mažyliai varė šiemet ne dideliais speigais, bet šlapiais vėjo gūsiais varginusią žiemą. Užgavėnių erzelį kėlė persirengėliai – Gervė, Ožys, Velnių būrys, o Giltinė ir Meška stengėsi kuo taikiau (virvės traukimo varžytuvėmis) išspręsti Lašininio ir Kanapinio konfliktą. Tiesa, vieną akimirką jau rodėsi, jog Lašininis dar neužleis vienvaldžio šeimininko pozicijos ir mėsiedas galės tęstis, tačiau apsukrieji gimnazijos mokiniai suskubo į pagalbą Kanapinio pusėje ir nugalėtoju tapo Gavėnią su septynių savaičių pasninku nešantis Kanapinis.
Beatskubantį pavasarį gimnazijos bendruomenė pasitiko skambiomis 
Užgavėnių dainomis bei trankiais šokiais, o sudeginę žiemą ir jos negandas simbolizuojančią Morę mokiniai skubėjo į klases vaišintis pačiais gardžiausiais, rūpestingų mamyčių keptais sočiais Užgavėnių blynais.
                                                    Etninės kultūros mokytoja      Inga Salavei
 
  
 
 
 
 
 
 
 
               Vasario 10—15 d. mūsų gimnazijoje vyko saugesnio interneto savaitė.
              Kokie dažniausi sukčiavimo būdai ir kaip išsaugoti budrumą naudojantis interneto paslaugomis  II g- IVg klasių mokiniai sužinojo stebėdami tiesioginę transliaciją ,,Sukčiai internete, kaip apsisaugoti?“.  7-Ig klasių mokiniai stebėdami tiesioginę transliaciją ,,Sekstingas: žaidimas ar nusikaltimas?“ išsiaiškino: Kas yra sekstingas? Kada sekstingo „žaidimai“ gali tapti nusikaltimu? Kaip elgtis nukentėjus ir kur kreiptis pagalbos?  4-6 klasių mokinių dėmesį į būtinybę internete elgtis saugiai atkreipėme  atlikdami praktines užduotis ,,Apuoko pamokėlės“; ,,Mano duomenys internete“ ir ,,Nuotraukų skelbimas internete“.  Mokiniai, susiskirstę į tris komandas, aiškinosi ir pristatinėjo situacijas.  Vaikai suprato, kad net ir žaidžiant mėgstamus žaidimus – būtina išlikti budriems ir atsargiems, kad net ir geri, tačiau neapgalvoti ketinimai internete, gali turėti liūdnų pasekmių ir, kad naudodamiesi internetu ir jo paslaugomis visada reikia pasitarti su vyresniais.
1-6 klasių mokiniai  klasių valandėlių metu žaidė interaktyvų žaidimą ,,Laikas prisijungus ir atsijungus“, kur spėliodami šaradas aiškinosi, kaip laiką, kuris praleidžiamas prie telefono ar kompiuterio, galima skirti kitoms  veikloms.
                  Taip pat kiekvienas mokinys, atlikdamas testą informacinių technologijų pamokose,  įsivertino save, kiek jis saugus internete .
 
Matematikos ir informacinių technologijų mokytoja Regina Ratkevičienė
 

Pavasario sūpuoklės supas ties bedugnėm, / Ledinės žvakės dega speiguose šaltuos,- / Matau aš šaltį žydintį ir kaitrią ugnį / Fantastiškuose, užkerėtuose kraštuos. / Čia amžinasis kosmas sukas jūroj laiko, / Ten rūsčiai mąsto milžino niūri galva. / Karalius perlą rankoje iškėlęs laiko – / Tai mano tėviškė, tai mano Lietuva!

                      Vasario 16 – oji kiekvieno širdžiai svarbi diena. Tą dieną kiekvienas iš mūsų susimąstome, kokį kelią nuėjo Lietuva, kokių išbandymų ir sukrėtimų patyrė, kiek praradimų išgyveno…

                      Šiais metais, minėdami jau 102 –ąsias Nepriklausomybės metines, Lietuvą sveikinome net du kartus. Pirmasis Dieveniškių „Ryto“ gimnazijos mokinių koncertas buvo skirtas Poškonių kaimo bendruomenei, antrasis – Dieveniškių miestelio žmonėms. Džiugu, kad abi salės prigužėjo šventiškai nusiteikusių žiūrovų, o gimnazistai iš visos širdies gražiausius eilėraščių posmus, skambiausias dainas, trankiausius šokius skyrė jai –  gimtinei Lietuvai. Koncerto vedėjai priminė susirinkusiems visas svarbias istorines datas, o pirmosios knygos autorius Martynas Mažvydas (mokytojas M. Černiauskas) akcentavo, kad tik skaitanti ir vieninga tauta gali išlikti. Šventinės programos scenarijų sukūrė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Vilma Kisielytė – Hancharyk.

 

        Pasakų sekimas – puiki auklėjimo priemonė, kuri formuoja  vaiko žmogiškąsias vertybes ir mąstymą: jis pradeda mąstyti vaizdais. Mažasis skaitytojas žavisi pasakų personažais, pats įsivaizduoja tarsi būtų jais.
       Susirinkome į jau tradicine tapusią popietę. Pakvietėme pasiklausyti  ir priešmokyklinės grupės vaikus. Sekti savo pasaką pradėjo drąsiausia iš dalyvių pirmokė Gabriela Žebialovič. Ji pasekė  pasakėlę „Skrendančios knygos“, jos klasės draugė Silvija Dobrinskytė –„Stebuklinga obelis“, o jos sesutė Viktorija – pasaką „ Šunelis“. Martynas  Butrimas gražiai sekė pasaką „Žiogas ir skruzdėlė“. Antrokė Margarita sekė pasaką „Vištytė ir gaidelis“. Vėliau įsidrąsino ir kiti mokiniai. Trečios klasės mokinės pasekė pasakas „Bembis“ (Adriana Siliuk), „Kulverstukas“ (Taita Lukjanova), „Sniego karalienė“ (Silvija Žebialovič). Ketvirtos klasės mokinės pasirinko ne mažiau gražias pasakas. Kotryna Salavei   sekė pasaką „Gandras, varlės ir gyvatės“, Greta Lukaševič – „Vilius Telis“, o Angelina Kondrackaja – „Pasaką apie ąžuolą“.
    Visi dalyvavusieji pasakų pristatyme buvo apdovanoti.
    „Pasakos suteikia galimybę patikėti, kad ir realybėje gali patirti  stebuklus. O ir pačios pasakos kūrimas tam tikra prasme yra stebuklas, juk prie jos prisilieti tik tu, jos kūrėjas“  tvirtina pasakos kūrimo kursų autorė Gražina Deveikytė.
                                                         Bibliotekininkė Ilona Baležentienė

 

 

            Vasario 10 d. gimnazijos 7, 8 ir Ig klasių mokiniai išklausė paskaitą apie nepilnamečių teisinę atsakomybę. Pareigūnė mokiniams priminė teises ir pareigas, pagrindinius teisės aktus, aptarė įvairias situacijas. Pagal turimą interaktyvią medžiagą  supažindino juos su vyraujančiais nepilnamečių teisės pažeidimais Lietuvoje, kurių dažniausi yra kelių eismo taisyklių pažeidimai, vagystės, viešosios tvarkos pažeidimai bei psichoaktyvių medžiagų vartojimas ir turėjimas. Kartu su mokiniais buvo aptartos pažeidimus lydinčios pasekmės bei kaip to išvengti.Tikimės, kad paskaitos sukėlė daug minčių paaugliams, kurie ne visada yra linkę įvertinti savo poelgius

      
    
 
Vasario 10 dieną, pirmadienį, geografijos ir karjeros ugdymo mokytoja Justina Lialkė bei technologijų mokytoja Tatjana Kropa organizavo mūsų gimnazijos II – III G mokiniams edukacinę išvyką į Parudaminio girininkiją. Šios išvykos tikslas buvo supažindinti su girininko profesija ir girininkijos veikla. Girininkas Genadij Josif Moroz išsamiai papasakojo apie girininkijoje vykstančius darbus, palydėjo miško pažintiniu taku, kuriame galima susipažinti su 71 gamtos objektu. Mokiniams buvo demonstruojama ir medinių skulptūrų gamybos technologija. Šios skulptūros  ateityje pagražins miško taką.
     Dėkojame Šalčininkų rajono Parudaminio girininkijai už mūsų gimnazijos mokinių malonų priėmimą.

           

  Vasario 6-7 dienomis vyko tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS 2020. Joje dalyvavo ir mūsų gimnazijos 8-IVg klasių mokiniai.Jie dalyvavo diskusijoje apie studijas Lietuvoje ir užsienyje su įvairių įstaigų specialistais, kuriems galėjo užduoti klausimų per klausimų-atsakymų platformą. Taip pat mokiniai turėjo galimybę sužinoti aktualios informacijos iš stendų, aukštųjų mokyklų atstovų, karjeros konsultantų