sausis 2020

Archyvas 2020 sausis

Sveikiname IIIg klasės mokinę Ievą Gaidytę ir ją paruošusią mokytoją metodininkę Vilmą Kisielytę – Hancharyk užėmus rajoninėje lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje tarp III-IV g klasių mokinių  III vietą.

2019 m. gimnazijos pradinukai vykdė projektą ,,Medžiai šalia mūsų".
    Projektas „Medžiai šalia mūsų“ – ilgalaikė ir suplanuota veikla. Jo tikslas buvo įgyti kuo daugiau žinių apie Lietuvoje augančius medžius, pajusti gamtos grožį, skatinti ekologinį mąstymą, mokytis bendrauti ir bendradarbiauti.
     Mūsų mokiniai aktyviai tyrinėjo, stebėjo medžius įvairiais metų laikais, eksperimentavo, sodino medelius, rinko medžiagą, susipažino su etnokultūriniu palikimu. Projektas buvo pradėtas pokalbiu „Ateik į mišką kaip svečias“. Mokiniai klausėsi įvairių kūrinėlių, aiškinosi, koks žmogus kenkia miškui. Dalyviai sukūrė pabaigą pasakojimui : „Išėjo vaikai pasigėrėti rudenėjančia gamta. Ir staiga mato „verkiantį“ medelį…“  Mokyklos kieme vaikai stebėjo medžius pavasarį ir rudenį, aiškinosi, kodėl krinta medžių lapai, aptarė spalvas, dydžių įvairovę, metų laikų nuotaikas. Iš surinktų lapų  darė puokštes, piešė. Iš miško atneštų samanų, kerpių, medžių žievės, lapų ir šakelių mokiniai  klasėje „pasodino“ savo mišką, dalinosi savo pastebėjimais. Medžio puošimo šventėje vaikai susirinko „užauginti“ keturių metų laikų medį, kurio kiekviena šaka iš keturių buvo papuošta pumpurais, žirginėliais, žiedais, rudeniniais lapais, snaigėmis. Darbą visi tęsė viktorinoje „Ar pažįsti Lietuvoje augančius medžius?“  Mokiniai domėjosi tautosaka: rinko mįsles, patarles, priežodžius. Penkiolika pradinių klasių mokinių dalyvavo skaitovų konkurse, kuriame deklamavo eilėraščius apie medžius.
       Vaikai aktyviai rinko medžiagą projektui iš knygų, žurnalų, enciklopedijų, interneto. Rašė laiškelius medžiui, kūrė pateiktis : „Medžiai įvairiais metų laikais“ ((pristatė 4 klasės mokinė Kotryna Salavei), „Medžiai paminklai“ (Angelina Kondrackaja), „Beržo gyvenimas“ (Sandra Arclybaitė). Mokiniai žiūrėjo filmukus, kartu kūrė paveikslus gamtos tematika. Sugalvojo net tekstinių uždavinių ir diagramų.
      Projektas buvo integruotas į mokomųjų dalykų pamokas ir baigėsi mini konferencija. Mokiniai suvaidino nedidelę sceną iš miško gyvenimo „Ei, vaikai, į žalią miestą!“, šoko polką su šluotomis( tvarkė mišką), dainavo. Renginyje dalyvavo ir mokinių tėveliai.
        Mokiniai stebėdami, kurdami, tyrinėdami įgijo išsamesnių  žinių, mokėjimų, įgūdžių, išsiaiškino nesuprantamas sąvokas, išmoko draugiškai  kartu dirbti, pajautė gamtos grožį, išgyveno naujų emocijų.
         Po konferencijos II aukšto koridoriuje veikė paroda, kur buvo demonstruojami mokinių sukurti darbai.
    Projekto vadovė, pradinių klasių mokytoja metodininkė Teresa Rickuvienė

Vos prieš kelias dienas vykusioje rajoninėje chemijos
   olimpiadoje dalyvavo mokytojos Valentinos  Cvilik paruošti
   du mokiniai: Justas Butrimas ir Karina Butrimaitė.
       Sveikiname Kariną  užėmus III  vietą tarp dešimtokų.
        Sausio 13-osios rytą Dieveniškių ,,Ryto“  gimnazijos mokiniai ir mokytojai dalyvavo akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“, skirtoje Laisvės gynėjų dienai paminėti: nuo 8.00 val. dešimčiai minučių buvo išjungtos šviesos ir uždegtos atminimo žvakutės. Pagerbdami žuvusių už Lietuvos laisvę atminimą, mokiniai ir mokytojai prisiminė Sausio 13-osios dienos įvykius. 13 val.8 – Ig klasių mokiniai  kartu su Dieveniškių Adomo Mickevičiaus gimnazijos mokiniais, vadovaujami Dieveniškių laisvalaikio salės direktorės Teresos Plotnikovos, vyko į Krakūnus, G.Žagunio žūties vietą pagerbti laisvės gynėjo, pirmojo pasieniečio, žuvusio už tėvynę, atminimą.
       Sausio 13-oji – ne tik gedulo, bet ir mūsų tautos pergalės diena, nes lietuviai parodė visam pasauliui, kad ir beginkliai žmonės turi milžinišką jėgą – savo valstybės Nepriklausomybę apgynė dainomis, maldomis ir paaukotomis gyvybėmis. Kol mes atminsime žuvusiuosius už Lietuvos laisvę, tol jie bus gyvi ir rodys mums pavyzdį, kaip stipriai galima ir reikia mylėti Tėvynę.