lapkritis 2017

Archyvas 2017 lapkritis 12

Mokykla neturi būti pasirengimas gyvenimui. Mokykla turi būti gyvenimas. – E. G. Habardas.

Mokykla svarbi kiekvienam žmogui, nes tai jo gyvenimo kelio pradžia. Čia padedami tvirti pamatai, čia ugdomos vertybės, čia lieka patys gražiausi prisiminimai.

Dieveniškėse lietuviškos mokyklos minimos jau 1942 – 1945 metais, nuo 1952 m. minima kaip trikalbė vidurinė mokykla, tačiau tik 1992 metais atskiriamos lietuviškos klasės ir įkuriama Dieveniškių II-oji vidurinė mokykla, kuriai vadovauti pradėjo Danutė Andriuškevičiūtė. 1995 metais mokyklai suteikiamas „Ryto“ vardas. 2015 metais vidurinė mokykla tampa gimnazija, kuriai dabar sėkmingai vadovauja Lolita Mikalauskienė.

Jubiliejinė šventė prasidėjo rytinėmis mišiomis Dieveniškių  Švč. Mergelės Marijos Rožančinės bažnyčioje. Parapijos klebonas Domas Valančiauskas, laimindamas mokyklą, mokinius ir mokytojus, kalbėjo, kad ypatingoje geografinėje vietoje turi gyvuoti ir ypatinga mokykla. Būtent „Ryto“ gimnazija yra pagrindinis visos bendruomenės traukos centras. Pasibaigus šventoms mišioms šurmuliuojantis būrys svečių skubėjo į gimnaziją, kurios kiemas šia ypatinga proga pasipuošė šv. Kazimiero skulptūra. Meno dirbinį, kurį gimnazijai dovanojo skulptorius Gediminas Radzevičius, pašventino klebonas. O svečių jau laukė šventiškai pasipuošusi gimnazija (išradingumą pademonstravo dailės ir technologijų mokytojos Renatos Bartkevič vadovaujami mokiniai). Valanda apžiūrint mokyklos erdves svečiams tikrai neprailgo. Pristatydama gimnaziją, direktorė pabrėžė tikinti, jog ir toliau pavyks ryžtingai siekti savo tikslų, išlaikyti darbštų ir kūrybingą pedagogų kolektyvą bei sulaukti dar ne vieno jubiliejaus.

„Laikas, apsukęs ratą, pasikartoja dar sykį“ -  tokiais žodžiais šventinę programą pradėjo ją parengusi mokytoja Vilma Kisielytė. Programos idėja – mokyklos gyvenimas, kuris yra margas, spalvotas, iš daugybės siūlelių nuaustas. Kiekvienas mokinys į audinį įpynė savo siūlelį: dainavo, grojo, deklamavo, o kai pašoko linksmąją polką „Op op“, salėje abejingų neliko. Labiausiai svečius sužavėjo mokinių nuoširdžios šypsenos ir meilė tam, ką jie daro.  Svečių nenustebino jubiliejiniame gimnazijos laikraštyje „Saulėtekis“ (redaktorė Jolita Slavinskienė) mokinių išsakyta mintis, kad mokykla – antrieji namai.

Į gimnazijos jubiliejinę šventę atvykęs gausus būrys svečių negailėjo gražių sveikinimo žodžių bendruomenei. Švietimo ir mokslo ministerijos, Lietuvos Respublikos Seimo, Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos, „Vilnijos“ ir „Ryto“ draugijų, istorinio regioninio parko, rajono ugdymo įstaigų atstovai, gimnazistų tėvai, buvę šios gimnazijos mokiniai linkėjo dar ilgo ir prasmingo kelio, priminė, kokie svarbūs ir reikšmingi esame šitame krašte.

Tardama padėkos žodį gimnazijos direktorė L. Mikalauskienė pabrėžė, kad mokyklos gyvenimas toks spalvingas dar ir dėl to, kad kiekvienas bendruomenės narys jaučia pareigą prisidėti prie nuolatinio mokyklos augimo ir tobulėjimo. Ypatingas dėmesys buvo skirtas gimnazijos veteranams – mokytojams, 25 metus išdirbusiems šioje mokykloje: Gintarui Staniuliui, Reginai Ratkevičienei, Danai Bruzgienei, Ilonai Baležentienei, Reginai Barsulienei. Jie buvo apdovanoti bilietais į Operos ir baleto teatrą.

Šventė mus pakylėja ir sušildo, priverčia pajusti kasdienybės prasmę ir grožį. 25 metai mokyklai – daug ar mažai? Sunku pasakyti. Svarbu, kuo matuosime. Jei žmonijos nueitu keliu, tai labai nedaug. Jei matuosime mokyklą baigusių mokinių prirašytais, o mokytojų ištaisytais sąsiuviniais, mūsų svajonėmis, nuveiktais darbais – tai susidarys ilgas ir margaspalvis kelias…

Vilma Kisielytė, Šalčininkų r. Dieveniškių „Ryto“ gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė