birželis 2026
P A T K P Š S
     
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.50 - 9.35
3. 9.45 - 10.30
4. 10.50 - 11.35
5. 11.55 - 12.40
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30

Archyvai

Archyvas ‘Mokyklos naujienos’ kategorijos

Birželio 8 dieną ,,Ryto" gimnazijos kanklininkų ir šokėjų kolektyvai dalyvavo Dieveniškių istoriniame regioniniame parke, Gaujos upės senvagės vingyje vykusiame festivalyje Natura Fest 2024. 

Daugiau renginio akimirkų užfiksuota: https://bef.lt/natura-fest/natura-fest-2024-akimirkos/ 

Kai mokslo metai beveik pasibaigę, o lauke karšta, mokyklos suole nusėdėti būna labai sunku. Birželio 11 dieną 5 ir 7 klasių mokiniams pasisekė – jie išvyko į Belmonto nuotykių parką ir ten stiprino savo bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, ugdė fizinę ištvermę, grožėjosi puikiai sutvarkyta aplinka. Laipynės medžiuose – puiki fizinio ugdymo pamoka gamtoje. Nors iš pradžių nebuvo labai drąsu laipioti judančiais laiptais ar kopėčiomis, bet vienas kitam padėdami bei įsiklausydami į instruktorių patarimus mokiniai greitai perprato visas subtilybes ir mėgaudamiesi leido laiką nuotykių parke. 

 

         Trečiadienį, birželio 5 dieną gimnazijoje lankėsi Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vyr. istorikas Dalius Žygelis ir Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM Pilietinio pasipriešinimo skyriaus viešojo administravimo specialistas Marius Zemenskas. Gimnazistams buvo skaitoma paskaita ir rodomas filmas ,,Lietuvos partizanų bunkeriai”.  Po filmo vyko aptarimas. Dėkojame Pilietinio pasipriešinimo skyriaus viešoji administravimo specialistui  Ramūnui Trimakui už bendradarbiavimą.
 
    Vasarą pasitikome Kaune.  Mūsų gimnazijos aštuntokai ir devintokai lankėsi Kauno XI  forte ir Lietuvos aviacijos muziejuje. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su antrojo pasaulinio karo laikotarpiu, atliko užduotis ir tyrinėjo tuo metu gyvenusių jaunuolių psichologinius patyrimus, buitį ir aplinką.  Apžiūrėjo  gynybinę sieną ir požemius. Čia buvo galima patekti tik su ekskursijos vadovu. Jis atskleidė mįslingiausias XI forto gynybines įtvirtinimo detales. Papasakojo apie artilerijos ginkluotę, buvusias įgulos pozicijas ir amunicijos slėptuves.
    Lietuvos aviacijos muziejuje mokiniai susipažino su Lietuvos aviacijos istorija, aviacine technika, lakūno profesija ir išmėgino savo jėgas pilotuojant virtualų orlaivį. Virtualiu skrydžiu programa leidžia pasirinkti orlaivio tipą, kilti ir leistis aerodromuose. Moksleiviai patyrė nepakartojamų įspūdžių ir naudingų patyrimų.
   Dėkojame Dieveniškių Simono Karczmaro amatų kiemo vadovei Ilonai Šedienei, kuri įgyvendindama projektą „Tautinių bendrijų pilietinės savimonės stiprinimas, tapatumo išsaugojimas, tarpkultūrinio dialogo skatinimas bei plėtojimas pietryčių Lietuvoje“ pakvietė ir mūsų gimnazijos mokinius dalyvauti veiklose.

Gegužės 28 d. Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Vaiko gerovės komisija  organizavo konkursą ,,Pasirink teisingai”.Pagrindinis organizuojamo konkurso tikslas – suteikti galimybę mokiniams (2-3 asmenų grupei) išreikšti savo nuomonę, mintis, požiūrį į rizikas (psichoaktyviųjų medžiagų vartojimas, smurtas, patyčios, savižudybės, vaikų dingimai / pabėgimai, eismo įvykiai ir kelių eismo taisyklių pažeidimai), kurios būdingos vaikų ir paauglių tarpe bei jų sprendimo būdus.   I G klasės mokinės Aistė Narbutaitė ir Šarlota– Jadvyga Šeškaitė vadovaujamos socialinės pedagogės Oksanos Davleševičienės  paruošė ir pristatė kūrybinį darbą ,,Kartu mes galime daug…”. Sveikiname užėmus III vietą!

 

Tradicinis Šalčininkų rajono festivalis „Pavasario balsai“ pirmąkart surengtas prieš 12 metų.  „Pavasario balsai“ – tai renginys, kuris atskleidžia kūrybinį jaunų žmonių potencialą, moko pasitikėjimo savimi, originalumo, individualizmo. Šiais metais gimnazijai atstovavo 4 klasės mokinės Marta kropa, Mia Elizabeth Sirica, Kamilė Saulė Kripakaitė, Austėja Lotorevičiūtė, Arjana Sčikno. Linkime kūrybinės sėkmės.

 

Gegužės 24 d. Šalčininkų rajono savivaldybė pakvietė visų šių mokslo metų olimpiadų nugalėtojus į apdovanojimų ceremoniją. Sveikiname Ig klasės mokinę Aistę Narbutaitę, kuri rajono lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje užėmė I vietą,  o chemijos olimpiadoje buvo antra. Dėkojame mokytojoms Vilmai Kisielytei Hancharyk ir Valentinai Cvilik padėjusioms mokinei pasiekti aukštų rezultatų.

 

Nuo spalio mėnesio Dieveniškių ,,Ryto" gimnazijos Poškonių ikimokyklinio ugdymo skyriaus auklėtiniai dalyvavo Vilniaus lopšelio- darželio ,,Gabijėlė" ilgalaikiame respublikiniame stream projekte – ,,Per vaikystę knygų takeliu". Kiekvieną mėnesį, vaikučiai klausėsi, bandė patys skaityti, vaidino, piešė pasirinktą iš dviejų pateiktų to mėnesio pasakų. O Thierry Robberechto bestseleris ,,Vilkas, kuris iškrito iš knygos" paskatino vaikus interpretuoti ir sukurti pasakos pratęsimą. Esame labai dėkingi projekto organizatoriams vyr. mokytojai Simonai ir logopedei Sandrai, projekto koordinatorei Sigitai už nuostabią idėją praplėsti vaikų žinias apie juos supantį pasaulį. Nuoširdžiai dėkojame Poškonių bibliotininkei Marijai už pagalbą, diskusijas bei galimybę tyrinėti, ieškoti sprendimų iškilusiams iššūkiams įveikti.

Gegužės 22 d. gimnazijos IG klasės mokiniai kartu su karjeros specialiste Oksana Davleševičiene  dalyvavo meistriškumo pamokoje Rūdiškėse. Susipažino su konditerijos gamyba ir profesija. Savo darbo patirtimi dalinosi šakočių kepėja Virginija Vaitulionienė. Jos kepiniai yra sertifikuoto paveldo produktai. Mokiniai sužinojo šio skanėsto atsiradimo istoriją ir turėjo galimybę viską išbandyti  praktiškai - dalyvauti gamybos procese. Po intensyvaus darbo aptarė gamybos procesą ir pasivaišino  šakočiu.
Dėkojame  Dieveniškių Simono Karczmaro amatų kiemo  direktorei Ilonai Šedienei ir vyr. profesijos mokytojai Teresai Banelienei už veiklos organizavimą, o Virginijai Vaitulionienei už šakočių gamybos pamoką.

 Šių metų gegužės 18 d. (šeštadienį)Valstybės sienos apsaugos tarnybos kvietimu į pėsčiųjų žygį Gintarui Žaguniui atminti išsiruošė visi 5-12 klasių mokiniai.  STARTAS -FINIŠAS Norviliškių pilis. Mokiniai rinkosi trumpesnį atstumą – 9 km.  Įveikusieji atstumą buvo apdovanoti medaliais ir padėkos raštais bei pavaišinti kareiviška koše.