Archyvas ‘Mokyklos naujienos’ kategorijos
Su keliavimo į mokyklą ir iš jos taisyklėmis svarbu kuo anksčiau supažindinti mūsų 1 – 2 klasių mokinukus. 2024 m. rugsėjo 12 d. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šalčininkų rajono komisariato veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja – bendruomenės pareigūnė Andželika Sakovič organizavo pamoką „Pagrindinės saugaus eismo taisyklės“. Bendruomenės pareigūnė pasakojo apie saugų eismą kelyje. Pasinaudodama vaizdinės medžiagos užduotimis, pareigūnė detaliai išaiškino, kaip saugiai pereiti pėsčiųjų perėją, kaip išlipus iš autobuso pereiti gatvę, kaip tinkamai užsidėti atšvaitą, kodėl sėdint automobilyje reikalingi saugos diržai.
2024 m. rugsėjo 11 d. gimnazijos 1 – 4 klasių mokiniai dalyvavo Dieveniškių istorinio regioninio parko organizuojamoje edukacinėje išvykoje „Reti ir saugomi“. Mokiniai apkeliavo Gaujos mokomąjį taką, susipažino su retais ir saugomais drugeliais bei augalais, įrašytais į Lietuvos raudonąją knygą. Išvykos metu jie galėjo saugiai tyrinėti aplinką, ugdyti aplinkosauginį sąmoningumą.
Vėl pakvipo rudeniu: laukuose draikosi voratinkliai, šermukšniai pasidabino raudonomis uogomis, karališkomis karūnomis papuoštas galvas iškėlė jurginai. Į mokyklas rudenėjančiais takais grįžta pailsėję bei puikiai nusiteikę mokiniai ir juos lydintys tėveliai. Rugsėjo antrą iš pat ryto Dieveniškių „Ryto“ gimnazijoje šurmulys: kas tekstą skaito, kas dainelę repetuoja ar dovanėles būsimiems pirmokams dėlioja. Juk tuoj nuskambės skambutis, kviesiantis pradėti dar vienerius tikrai nelengvus, bet labai įdomius mokslo metus. Skambant gimnazijos himnui pakeliama vėliava, pristatomi atvykę svečiai. Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos nariai Mečislovas Butrimas ir Jadvyga Sinkevič nuoširdžiai linkėjo mokiniams gerų rezultatų, mokytojams kantrybės ir sveikatos, o tėveliams – rasti bendrą kalbą tiek su savo vaikais, tiek su mokytojais. Dieveniškių parapijos klebonas Renatas Švenčionis tardamas sveikinimo žodį pabrėžė, kaip svarbu semtis išminties ir dirbti Lietuvai, nes koks dabartinis jaunimas, tokia ir šalies ateitis. „Ryto“ gimnazijos direktorė Lolita Mikalauskienė perskaičiusi LR Prezidento sveikinimą palinkėjo visai bendruomenei darnaus bendradarbiavimo. Maloniai nustebino ir pirmokėliai: plojimų sulaukė ne tik jų deklamuojamos eilės, bet ir smagi dainelė apie balionėlį. Gimnazijos šeimininkai padrąsino mažuosius dovanėlėmis ir skambant muzikai palydėjo juos į pirmąją pamoką. Prasidės ilgi, sudėtingi, bet labai prasmingi mokslo metai. Sėkmės mums visiems!
Elektroninis dienynas












































