spalis 2022

Archyvas 2022 spalis

Spalio 25 d. Poškonių ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai su mokytoja Nadežda Malinovskaja ir Dieveniškių istorinio regioninio parko darbuotoja Žavinta Butviliene gamino žvakutes.Susikūrę po žvakelę keliavo pagerbti pilkapiuose besiilsinčių vėlių. Vaikučiai deklamavo išmoktus eilėraštukus ir klausėsi pasakojimų apie Vėlinių, anksčiau vadintų Ilgėmis, papročius ir tradicijas.

Pasaulio pažinimo pamokų metu 4 klasėje vyko veiklos „Ar pažįstu savo kūną“. Mokiniai veiklų metu nagrinėjo žmogaus kūno sandarą, susipažino su virškinimo, kvėpavimo, kraujotakos, raumenų, griaučių sistemomis. Žiūrėdami  vaizdo medžiagą turėjo galimybę stebėti, kaip veikia šios sistemos. Praktiškai tyrinėdami, iš įvairių medžiagų sukūrė šių sistemų plakatus ir darbelius.

Spalio 21 dieną gimnazijos 3 klasės mokiniai dalyvavo Steam Code Academy surengtose virtualiose dirbtuvėse „Įžiebk savo šviesą!“ ir iš monetų, popieriaus, folijos, druskos bei acto pasigamino bateriją elektros grandinei.

Š.m. gražią spalio 7 d. popietę į Poškonių ikimokyklinio ugdymo grupę rinkosi močiutės ir seneliai. Vaikučiai savo mylimiems seneliams šoko, dainavo, deklamavo eilėraščius. Po koncerto anūkai įteikė savo rankomis padarytas dovanėles, pavaišino senelius arbata ir skanėstais.

Kaip akimirka prabėgo pirmasis mokslo metų mėnuo. Kai gamtoje sodrią žalumą pakeitė gelsva aukso spalva, rudens alsavimą pajutome visur.  Šėldamas, besitaškydamas spalvotais lapų purslais atėjo spalis, padovanodamas kasmetę šventę – Tarptautinę mokytojų dieną. Tai pirmasis šventiškas stabtelėjimas beįsisukančių mokslo metų verpete. Tai diena, leidžianti pajusti savo darbo prasmę, pažvelgti į rytojų, pamąstyti apie tai, kokie bus mokiniai ryt ar po daugelio metų. Kai kas galvoja, kad mokytojo darbas – pavydėtina profesija. Ilgos atostogos, trumpa darbo diena. Tačiau iš tiesų kasdieninis mokytojo darbas be galo varginantis, darbo diena dažniausiai trunka neapibrėžtą laiką, mokytojas turi prisiimti atsakomybę už vaiko išsilavinimą ir patį ugdymą. "Ryto" gimnazistai, tą dieną "pasimatavę" mokytojo profesiją, kalbėjo, kad mokytojais būti jiems labai patiko, bet sakė supratę, koks tai sunkus ir atsakingas darbas. O mums, mokytojams, buvo labai smagu matyti juos viskuo besirūpinančius, atsakingus. Koncerto metu skambėjo mokinių sakomi sveikinimo žodžiai, dainos, akį džiugino šokiai.

Apsiniaukusią ir lietingą spalio 4 dieną Dieveniškių „Ryto“ gimnazijos 3–4 klasių pamokos vyko sostinėje, Lietuvos teatro, kino ir muzikos muziejuje bei Vilniaus mokytojų namuose. Edukacijos „Triukšmų įgarsinimas kine“ metu mokiniai aiškinosi, kaip įgarsinami filmai, ir patys išbandė aktorių -„triukšmadarių“ darbą. Skamba paprastai? Iš tiesų tai ypatingo atidumo reikalaujantis darbas. Kelių žmonių komanda atsistojusi priešais ekraną sinchroniškai įgarsina visus garsus, kurie turi girdėtis žiūrint į vaizdą ekrane. Taip įgarsinami žingsniai, kritimai, vandens pylimai, sniego girgždėjimas, arklių kanopų kaukšėjimas, mušimasis, krapštymas, knarkimas, drabužių šiugždėjimas, irklų pliaukšėjimas ir visa kita. Garsai išgaunami panaudojant specialias priemones, kurios skleidžia panašius garsus kaip ir reikalingi filmui garsai. Triukšmų įgarsintojai net kolekcionuoja jų darbui tinkančias priemones. Pamoka-kūrybinės dirbtuvės pagal Evelinos Daciūtės knygą „Paslapčiausia paslaptis“ vyko su iliustruotoja Agne Nananai. Mokiniai susipažino su iliustracijų kūrimo procesu nuo pirmųjų žingsnių – knygos plano, eskizų bloknoto peržiūros, technikos bandymų, iki galutinių iliustracijų kūrimo. Edukatorė papasakojo, kaip galima knygoje esančius veikėjus „ištraukti“ iš knygos ir suteikti jiems kitokią formą. Viską sužinoję vaikai patys kūrė Kažkuriukus ir jų namukus iš eilėraščio „Kažkur“.Triukšmų įgarsintojų patirties mokiniams prireiks kuriant filmuką klasėje, o po malonios pažinties su iliustruotoja vaikai dar mieliau skaitys knygas, žavėsis jų paveikslais ir aplink save susikurs jaukų iš kūrinių „ištrauktų“ veikėjų pasaulį.

Pradinių klasių mokytoja Inga Salavei