gegužė 2019
P A T K P Š S
     
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.50 - 9.35
3. 9.45 - 10.30
4. 10.50 - 11.35
5. 11.55 - 12.40
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30

Archyvai

Archyvas 2019 gegužė

            Kaip ir kiekvienais metais mūsų gimnaziją palieka vyriausi mokiniai – dvyliktokai. Sukaupę nemažai žinių stengiasi kurti savarankišką gyvenimą, žengti žingsnį į suaugusiųjų  pasaulį.
           12 metų… Tai  daugiau nei pusė dvyliktoko pragyventų metų, kurie buvo skirti mokslams, kur mokykla jau tapo antraisiais  namais, nes juk kartais mokykloje laiko būdavo praleista daugiau, nei namuose.
             Nuostabiausia  šventė per visus mokymosi metus, tai šventė, kuomet vaikai išleidžiami į kitą gyvenimo etapą, tai paskutinis kartu praleistas laikas su visais savo klasės draugais bei auklėtoja – laikas su antrąja savo šeima. Tie dvylika metų, per kuriuos didžiąją dalį gyvenimo praleido mokykloje, yra pasiruošimas tikrajam gyvenimui.
                M.K. Čiurlionis sakė: „Nežinau, kur dingsta laikas, viskas kažkur dingsta, o aš sau keliauju tolimais horizontais savo išsvajotojo pasaulio, kuris gal ir dyvinas kiek yra, bet gera man jame.“
                Sukurkite kiekvienas savo pasaulį, kuriame jausitės mylimi, reikalingi ir nepakartojami.

   

                                                                                                                                                   
               Gegužės 21 d. I-II g klasės mokiniai dalyvavo renginyje „Lietuvos piliečiai saugūs ir sveiki“, kurį organizavo Šalčininkų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Mūsų mokiniai pasirodė šauniai…  „Protmūšyje“  užėmė 1 vietą.  SVEIKINAME: Kariną, Edviną, Arnoldą, Gytautą, Ievą už puikų dalyvavimą. Komanda laimėjo kvietimą atvykti į Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Vilniaus oro uosto pasienio užkardą.
       

          2019 m. gegužės 21 d. Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijoje vyko Šalčininkų rajono lietuviškų mokyklų bei regioninių pradinių klasių mokinių diktanto konkursas. Konkurso tikslas – skatinti domėjimąsi gimtąja kalba ir jos puoselėjimu, mokyti taikyti gramatikos taisykles, ugdyti mokinių raštingumą. Jame  dalyvavo mūsų gimnazijos raštingiausi pradinių klasių mokiniai. Džiugu pasveikinti raštingiausius mokinius prizinių vietų laimėtojus:  Margaritą Salavei (1 kl. ) II vieta 1 kl. pogrupyje; Sandrą Arclybaitę (2 kl.)  III vieta 3 kl. pogrupyje. Laimėtojai apdovanoti diplomais ir atminimo dovanėlėmis. Padėkos raštais apdovanoti: Diana Žur -  2kl.,  Edvin Žur – 4kl.
 
 

       Ką šiandien Lietuvos jaunimui reiškia sąvoka „namai“? Ir ar gali teatras, ieškodamas atsakymo į šį klausimą, padėti burti bendruomenes? Tai – Vilniuje įsikūrusios Menų agentūros „Artscape“ kartu su Britų taryba ir Goethe‘s institutu įgyvendinamo projekto „Namai“ tema. Projekte dalyvauja ir Dieveniškių „Ryto“ gimnazija.

        Projektas „Namai“, kuriuo siekiama ugdyti vyresniųjų klasių moksleivių kūrybiškumą, sąmoningumą bei prisidėti sprendžiant socialines bendruomenių problemas, įgyvendinamas septyniose Lietuvos mokyklose. Pasitelkę Lietuvoje mažai žinomą taikomojo teatro metodą, profesionalūs teatro menininkai dirba su gimtųjų miestų ir miestelių moksleiviais.

              Dieveniškėse  II G ir III G klasių gimnazistams taikomojo teatro kūrybines dirbtuves vedė iš Šalčininkų kilusi aktorė Virginija Kuklytė. Ji su projekto dalyviais nuo šių metų  kovo vykdė meninį tyrimą apie mokyklos ir vietos bendruomenės gyvenimą. Balandžio 30 d. Dieveniškių „Ryto“ gimnazijoje buvo surengtas kūrybinio proceso pristatymas, kurio metu moksleiviai jautriai ir atvirai dalijosi įžvalgomis apie gimnazijos ir bendruomenės aktualijas bei įsiminusius miestelio įvykius, nagrinėjo namų temą jauno žmogaus akimis.

              Gimnazijos direktorė Lolita Mikalauskienė atkreipė dėmesį į teigiamus pokyčius projekte dalyvaujančiose klasėse: atsiskleidė paauglių kūrybiškumas, jie patobulino bendravimo įgūdžius, apskritai sutvirtėjo santykiai mokykloje. Viena projekto dalyvė prisipažino: „Mes visada jautėme, kad esame klasė, bet dabar pajautėme, kad esame jėga, esame svarbūs ir nebijome eiti į priekį“.         

                                          Menų agentūros „Artscape“ informacija

                                                
 
  Įgyvendindami  tarptautinį  Erasmus+ projektą  „Išmanioji mokykla išmaniam amžiui“(„Smart school for smart age“) siekiame ugdyti projekte dalyvaujančių mokinių tarpkultūrines, lingvistines, informacinių technologijų naudojimo matematikos, literatūros, tikybos pamokose kompetencijas, panaudoti skirtingų kultūrų gerąją mokymosi  patirtį, gerinti bendravimo bei bendradarbiavimo įgūdžius daugiakultūrinėje aplinkoje.
                Gegužės 5- 11 d. mūsų gimnazijos šeši mokiniai: Laurynas Butrimas, Dominika Lukaševič, Deividas Narbutas, Saulė Peseckaitė, Zofija Sinkevičiūtė,  Arnoldas Vasiliauskas su gimnazijos direktore Lolita Mikalauskiene bei matematikos mokytoja Regina Ratkevičiene vyko į Bulgariją, Dobricho miestą. Čia mūsų delegacija susitiko su savo projekto partneriais iš Bulgarijos, Turkijos, Portugalijos ir Lenkijos Į susitikimą Bulgarijoje vežė namų darbą – dešimt matematikos pamokų sukurtų Edmodo platformoje –  socialiniame tinkle, skirtame mokytojams ir mokiniams mokytis. Taip pat turėjo pristatyti ne mažiau kaip 3 programėles, kurias naudoja matematikos pamokose. Mokiniai parodė tinklalapio „Mokymosi objektai gimnazijoms“ galimybes, pristatė nuotolinių mokymų platformą  mokslincius.lt  ir žiniatinklį doyourmath. Užsiėmimų metu išbandė ir kitų šalių pasiūlytas naudoti programėles: Kahoot, Geogebra, Powtoon ir kt.  Visos jos nėra svetimos ir mūsų mokiniams.
Bulgarijos G.S. Rakowski  sporto mokyklos mokiniai supažindino svečius su savo mokykla, kultūra ir tradicijomis. Mūsų delegacija aplankė Dobricho senamiestį, vyko į Varną prie Juodosios jūros, Balčiko botanikos sodą, rūmus.
              Dobricho miestas Bulgarijoje yra  aštuntas pagal gyventojų tankumą ir turintis apie 100 tūkst. gyventojų. Gyventojų mažėja, nes netoli yra didmiestis Varna, kuris gali pasiūlyti geresnes darbo sąlygas ir atlyginimus. G.S. Rakowski  sporto mokykla Dobriche pagal savo sportinius pasiekimus yra šešta šalyje. Mokykloje ruošiami 12 sporto šakų sportininkai. Viena iš mylimiausių sporto šakų- imtynės, todėl jau pirmą dieną svečiai buvo pakviesti  pabuvoti varžybose.  Šeimininkai  svečius supažindino su Dobricho senamiestyje esančiu  etnografiniu muziejumi „Senasis Dobrich“, viena iš seniausių Šv. Jurgio bažnyčia, etnografinio namo ekspozicija, vaišino bulgarų nacionaliniais patiekalais.  Kitą dieną svečiai vyko į vieną iš didžiausių Bulgarijos uostų Varną. Pasigrožėję jūra ir paplūdimiais keliavo į Balčiko miestą. Čia pabuvojo Karalienės Marijos rūmuose, Botanikos sode, kur žavėjosi didžiule kaktusų kolekciją, pražydusiomis tulpėmis ir gausybe įvairių kitų gėlių.
               Kiekviena šalis yra kitokia ir tuo žavi. Bulgarijoje mūsų delegacija susipažino su šios šalies istorija, kultūra, tradicijomis. Stebėdami kitus, suprantame, kas mes esame. Tai didelė patirtis ir galimybė pamatuoti savo gebėjimus ir galimybes. Smagu suprasti, kad būdami iš mažos Lietuvos mokyklos esame lygiaverčiai su kitais savo bendraamžiais Europoje.

 

   

       Balandžio 26 d. matematikos mokytoja, tarptautinio projekto Erasmus+ ,,Išmani mokykla išmaniam amžiui" komandos narė Regina Ratkevičienė kėlė kvalifikaciją seminare ,,Įdomių pamokų receptai skaitmeninėje erdvėje“. Savo įžvalgomis, gebėjimais naudoti QR – brūkšninį kodą pamokoje, mobiliąsias programėles (Plickers, Mentimeter ir kt.), kaip dirbti su Smart lentos programomis pasidalino su gimnazijos mokytojais.