rugsėjis 2018

Archyvas 2018 rugsėjis

Gimnazija pradeda įgyvendinti tarptautinį projektą  „Išmanioji mokykla išmaniam amžiui“
„Smart schools for smart age“

Projekto tikslas:

-ugdyti projekte dalyvaujančių mokinių tarpkultūrines, lingvistines, informacinių technologijų naudojimo matematikos, literatūros, tikybos pamokose kompetencijas, panaudoti skirtingų kultūrų gerąją mokymosi  patirtį, gerinti bendravimo bei bendradarbiavimo įgūdžius daugiakultūrėje aplinkoje.

Projekto dalyviai 14 – 18 metų gimnazijos moksleiviai.

Projekto uždaviniai:

•Paskatinti mūsų mokinius naudoti informacines technologijas prasmingam mokymuisi, stiprinti mokinių įsitraukimą ir prasmingą mokymąsi, savo mokymosi rezultatų gerinimą
•Mokantis grupėse ir komandose perimti kitų Europos šalių gerąją patirtį.
•Tobulinti mokinių anglų kalbos komunikacinius gebėjimus.
•Suvokti darbo ir mokymosi daugiakultūrėje aplinkoje privalumus bei prasmę.
Projekto partneriai:
•Agrupamento de Escolas António Correia Oliveira (Portugalija)
•Ozel Canik Ugur Anadolu Lisesi (Turkija)
•Sportno uchilishte G.S.Rakovski ( Bulgarija)
•Szkola Podstawowa im S. F. Klonowicza w Sulmierzycach (Lenkija)
Vizitai į kitas šalis:
•Turkija – 2019 m. sausis
•Bulgarija – 2019 m. gegužė
•Lietuva – 2019 m. birželis
•Lenkija – 2019m.  spalis
•Portugalija – 2020 m. birželis
Numatomi rezultatai:
•Tinklalapio sukūrimas
•eTwinning erdvių naudojimas projekto veikloms aprašyti;
•Klausimynų sukūrimas, kurie naudojami projekto veiklų vertinimui
•Po 20 matematikos, literatūros, 10 tikybos interaktyvių pamokų
•Projekto veiklų viešinimas

Saulėtą ir šiltą penktadienio pavakarę moksleiviai ir visi smalsaujantys susirinko prie gimnazijos.  Čia vienuoliktokų laukė daug klastingų užduočių ir kliūčių ruožas su „raizgyne“. Įveikę visus išbandymus  jie galėjo tikėtis būti pakrikštyti, t. y. užlipti ant aukščiausios ugdymo pakopos.
     Šventės pradžioje vienuoliktokai turėjo pasižadėti būti klusnūs dvyliktokams ir leistis supančiojami. Tokiu būdu nuspręsta patikrinti klasės vieningumą. Taip judėdami  vargais negalais jie nukeliavo į pievelę ir tada išsilaisvino. Kita užduotis – paruošti salotas, kurias pasigardžiuodami turėjo suvalgyti dvyliktokai. Vienuoliktokai įrodė, kad sugeba gaminti maistą – gamino negailėdami įvairiausių prieskonių, tik vėl bėda – klastingieji dvyliktokai pietų atsisakė ir salotas teko valgyti patiems šventės kaltininkams. Įdomiausia  renginio dalis – klasės auklėtojos pažinimo testas. Vienuoliktokai išgirdo dešimt klausimų apie savo auklėtoją. Deja, pasirodo, apie ją vienuoliktokai žino labai nedaug. Tad buvo baudžiami vaišėmis: kokteiliuku „Neaišku iš ko“ ir salotomis. Vėliau teko lūpomis išgriebti iš miltų obuolių gabaliukus ir atlikti kitus nurodymus. Kliūčių ruožą po „raizgyne“ įveikė nesunkiai, tik reikėjo ištverti „šventinimą“ miltais ir kiaušiniais.
     Po to dvyliktokai suklupdė vienuoliktokus ir ragino kartoti priesaiką. Taip vienuoliktokai tapo suaugę ir buvo priimti  į aukščiausią gimnazijos „luomą“.