rugpjūtis 2021

Archyvas 2021 rugpjūtis

Mokinių ir tėvelių dėmesiui!
Rugsėjo pirmosios šventė Dieveniškių ,,Ryto“ gimnazijoje vyks
rugsėjo 1 d. 10 val.
                 10 val. šventė gimnazijos kieme.
                 10.45 val. pirmoji pamoka klasėse.
                 12 val. prasideda pavėžėjimas namo.

Lydintys vaikus asmenys gimnazijoje turi dėvėti veido kaukes, laikytis saugaus atstumo, dezinfekuoti rankas.

Atkreipiame dėmesį, kad šventėje kieme/ šventinėse klasių valandėlėse negali dalyvauti karščiuojantys asmenys, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų, kitų užkrečiamųjų ligų požymių, taip pat tie, kuriems tuo metu privaloma izoliacija.

Primename, kad važiuojant autobusu privaloma dėvėti  veido apsaugos priemones.

Šalčininkų r. Dieveniškių „Ryto“ gimnazijos mokiniai vasaros atostogas baigė stovykla „Aukime kartu“. Rugpjūčio 23–27 dienomis 1- 6 klasių mokiniams  organizuotų veiklų tikslas buvo turiningas ir prasmingas poilsis, ugdantis vaikų kūrybiškumą, plečiantis kultūrinį akiratį, formuojantis vertybines nuostatas ir stiprinantis bendruomeniškumo jausmą.
Kasdien keliaudami po Dieveniškių istorinio regioninio parko teritorijas stovyklautojai grožėjosi gamtiniu bei kultūriniu paveldu, tyrinėjo savo gimtajį kraštą, o ekskursijos į Jašiūnų dvaro sodybos rūmus ir Paulavos respubliką metu gavo istorijos pamokų, praplėtė kultūrinį akiratį.
          Nesivaržydami ir nepaprastai džiaugdamiesi vaikai davė valią saviraiškai kreidelėmis margindami pilkus mokyklos kiemo takelius, kurdami ir tapydami stovyklos vėliavą. Išvykose į gamtą patirtus įspūdžius tapydami, kantriai stebėtą vabzdžių pasaulį žaismingai perkeldami ant akmenėlių, pievose kurdami gamtos paveikslus, iš daržo, sodo ir laukų gėrybių dėliodami mandalą stovyklautojai išlaisvino savo kūrybiškumą.
          Garsų terapiją stovyklautojams užtikrino muzikos mokytojas, leidęs groti visais turimais muzikos instrumentais, skatinęs nesikuklinant visu balsu traukti dainas bei muzikos kūrinių atlikimą papildyti šokių judesiais. Meninius sugebėjimus stovyklautojai demonstravo ir popietėje „Eurovizija – Šalčios vizija“, kurioje dainavo, šoko, skaitė poeziją.
          Anglų kalbos žaidimų popietėje vaikai smagiai mankštinosi, dainavo, komandų dvasią stiprino varžydamiesi – žaisdami žodžių kartojimo, žodyno plėtimo žaidimus, čiauškėdami užsienietiškai vykdė mokytojos sugalvotas užduotis pasklidę po visą mokyklos pastatą. O nepaisant ne visada palankių oro sąlygų mokyklos kieme organizuotų judriųjų valandėlių metu vaikai susikaupę pūtė ir krykštaudami gaudė muilo burbulus, žaidė tradicinius liaudies žaidimus.
         Ištvermės pareikalavęs 5–6 klasių baidarių žygis Gaujos upe vaikus paskatino susimąstyti apie kasdieninio fizinio aktyvumo poreikį ir svarbą, o komandinio darbo braunantis pro medžius virtuolius ar iriantis per seklumas patirtis, tikėtina, padės ateityje iškilsiančių problemų sprendimą grįsti pasitikėjimu ir bendradarbiavimu, skatins puoselėti draugiškus tarpusavio ryšius.
Stovyklautojai patobulino bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencijas, išmoko pasitikėti savimi ir kitais gimnazijos bendruomenės nariais, pažino savo kraštą ir praplėtė žinias apie gyvąją gamtą, etninę tautos kultūrą ir istoriją, pažino save kaip įvairių pomėgių ir polinkių turinčią asmenybę, pajuto fizinio aktyvumo naudą, suvokė turiningo laisvalaikio prasmę.
Mokytoja Inga Salavei