gegužė 2021

Archyvas 2021 gegužė

2018 – 2021 m. mūsų gimnazija vykdo tarptautinį  Erasmus+ projektą  „Išmanioji mokykla išmaniam amžiui“( „Smart schools for smart age“).
Projekto tikslas: ugdyti mokinių tarpkultūrines, lingvistines, informacinių technologijų naudojimo matematikos, literatūros, tikybos pamokose kompetencijas, panaudoti skirtingų kultūrų gerąją mokymosi  patirtį, gerinti bendravimo bei bendradarbiavimo įgūdžius daugiakultūrėje aplinkoje.
 Projekto pradžioje pristatėme savo ir susipažinome su kitų šalių patirtimi- mokymosi platformomis, programėlėmis.  Kadangi mokymasis vyko įprasta  tvarka, tai didelio poreikio aktyviai naudoti įvairias kompiuterines programėles nebuvo. Veikla gimnazijoje buvo nukreipta į mokymąsi dirbti su interaktyviomis lentomis. Projektui  įsibėgėjant teko ruošti namų darbų užduotis, pristatymus, pamokų planus,  todėl gilinomės į tai, ką turime Lietuvoje ir ieškojome naujų skaitmeninių išteklių virtualioje erdvėje. Po kiekvieno susitikimo atsiveždavome naujų žinių ir jas pritaikėme  savo gimnazijoje: tiek dirbant klasėje su mokiniais, tiek mokant kolegas naujų įgūdžių. Projekto veiklos tęsėsi ir prasidėjus nuotoliniam mokymui. Mokytojai įvaldė naujas programėles bei mokymosi platformas, todėl gegužės 4 d. nusprendė pristatyti savo patirtį gimnazijos kolegoms. Mokytoja  Regina Ratkevičienė pristatė programėlę Edpuzzle, Regina Barsulienė – mokymosi platformą Eduten, Vilma Kisielytė – Hancharyk –  LearningApps, Inga Salavei – Book Creator, Austėja Maskoliūnaitė – mokymosi platformą Liveworksheets, Lolita Mikalauskienė – programėles Canva ir  Mindmeister. Tai tik maža dalis to, ko mokytojai išmoko ir taiko savo darbe.
2018 m. lapkričio mėn. startavęs projektas jau skaičiuoja paskutines savaites. Dar lieka paskutinis (deja virtualus) vizitas birželio mėnesį į Portugaliją ir  ataskaitų pildymas.

Birželio 1 d.- Tarptautinė vaikų gynimo diena. Vaikystė ir liga atrodo yra tokie nesuderinami dalykai. Deja klastinga onkologijos liga ateina netikėtai net vaikystės periodu. Padėti šeimai išgyventi tą sunkų išbandymo laikotarpį padeda ne tik gydytojai, bet ir Lietuvos vaikų vėžio asociacija "Paguoda", kuri jau 28 metus vienija onkologinėmis ligomis sergančių vaikų tėvus, globėjus, medicinos darbuotojus ir visus, norinčius padėti kovoti su liga ir jos pasekmėmis.

Plačiau apie akciją skaitykite:

Gimanazijos Poškonių ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikai akcijos ,,Gerumo lašelis" dalyviai.

Žiūrėkite: https://www.facebook.com/dievenrytas/videos/1993572884129465

Dieveniškių ,,Ryto“  gimnazija dalyvauja VšĮ „Fitonika“ vykdomajame Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo projekte – „Azartinių lošimų prevencija ugdymo įstaigų bendruomenėse“. Projekto tikslas – pateikti informaciją ir ugdyti nuostatas apie priklausomybę lošimams kaip pavojingą ligą ir socialinę problemą, atskleisti jos realias pasekmes vaikams, jaunimui jų tėvams bei pedagogams.
Dalyviai: mokiniai, tėvai ir mokytojai. Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2021 m.gegužė-gruodis.

„Tavo Mama visada šalia tavęs. Ji gyvena tavo mėgiamų vaikystės patiekalų kvapuose. Ji yra šalta ranka ant tavo kaktos, kai karščiuoji. Ji yra tavo vaikystės Kalėdų rytas, kvepiantis mandarinais. Ji yra vieta, iš kur atėjai. Ji yra tavo namai. Ji buvo pirmas žmogus, kurį pamilai, ir tikriausiai buvo pirmas tavo priešas (net jei tai truko tik sekundę). Bet niekas šioje žemėje negali tavęs ir jos išskirti. Nei atstumas, nei laikas, nei mirtis…“

Kilniausia bei švenčiausia moters misija – motinystė. Todėl pavasaris ir apipila pačiais nuostabiausiais žiedais jas – mūsų mieląsias mamas. Ir visiškai nesvarbu, kiek žmogui metų – penkeri ar penkiasdešimt – jam visada reikia mamos: jos mylinčio žvilgsnio, patarimo ar paguodos…

Dėl karantino suvaržymų ir ribojimų šįmet vėl Motinos dieną švenčiame kiek kitaip, bet tai tikrai nereiškia, kad mūsų mamos lieka pamirštos. Dieveniškių „Ryto“ gimnazijos mokiniai jau balandžio pradžioje pradėjo galvoti, kaip nustebinti mamas. Ištisą mėnesį virė darbas, į kurį įsijungė visi mokiniai – nuo pačių mažiausių iki vyriausių. Pradinukai savo rankytėmis gamino atvirukus, dailyraščiu rašė eilėraštukus, filmavo sveikinimus ir šokį. Vyresnieji mamytėms atvirukus kūrė panaudodami kompiuterines programėles bei stengdamiesi jas pamaloninti nuoširdžiais tekstais,  o gavę scenarijų ir žodžius, kiekvienas parengė trumpą video sveikinimą. Smagiausias darbas – visą mokinių triūsą sudėti į spalvingą ir turiningą video koncertą – juk visa tai matys mūsų mamos, o mums tai dar vienas iššūkis ir nauja patirtis… Atsakingiausios užduoties ėmėsi šaunioji gimnazistė Ieva Gaidytė – ji tapo nuotolinio renginio – koncerto „Gėlės žiedas Mamai“-  kūrėja.

Nekantraudami laukiame premjeros gegužės antrąją dieną, 13 valandą. Ir labai tikimės, kad mūsų darbas mamytėms patiks ir paliks didelį įspūdį. Sekite gimnazijos Facebook puslapį.             https://www.youtube.com/watch?v=NmpyF34aS4o

Vilma Kisielytė – Hancharyk, Motinos dienos scenarijaus autorė