gruodis 2018

Archyvas 2018 gruodis 12

Lapkričio 5 d. gimnazijos pradinių  klasių mokiniai dalyvavo Lietuvos nacionalinio dramos teatro  projekte ,,Teatro edukacija vaikams: kūrybinės skaitymo ir vaizduotės dirbtuvės“.
       Kūrybinės skaitymo ir vaizduotės dirbtuvės, gimusios vieno aktoriaus galvoje perskaičius B.J. Novako kūrinį vaikams „Knyga be paveikslėlių“, yra skirtos 5-9 metų vaikams. Jų metų profesionalūs aktoriai Eglė Valadkevičiūtė ir Laurynas Jurgelis kvietė vaikus žaisti vaizduotės ir improvizacijos žaidimus, ragino pasakoti istorijas bei  drauge skaityti ,,Knygą be paveikslėlių“.
        Šios kūrybinės dirbtuvės skirtos šiuolaikiniams vaikams, kurie nuo mažų dienų yra panardinami į mus supantį šiuolaikinį vaizdų pasaulį, ir kartais pamiršta, o gal net ir nesužino, koks beprotiškai įdomus užsiėmimas yra skaityti knygą… net jei ji be paveikslėlių.
                  Dėkojame Lietuvos nacionalinio dramos teatro  kultūros projektų vadybininkei Agnei Pulokaitei už dėmesį mūsų gimnazijai ir nuoširdų bendradarbiavimą. Žiūrėkite klipą:  https://youtu.be/NlA-ihKXsRM

Spalio – lapkričio mėnesį vyko nacionalinis matematikos konkursas „ Matematikos Ekspertas“, skirtas pradinių mokyklų (1-4 kl.) mokiniams. Šio konkurso misija – įkvėpti vaikus mokytis matematiką ir paskatinti skaitmeninių priemonių naudojimą pradinėse klasėse.
10Monkeys Math World – populiariausia matematikos mokymosi programa Lietuvoje! Ji – nuostabus įrankis smagiai mokytis matematikos. Visi dalyviai gauna nemokamą prieigą prie 10Monkeys Math World mokymosi programos visam konkurso laikotarpiui. Žaisdamos klasės laimi įvairių prizų kiekvieną savaitę. Pagrindinis konkurso prizas yra 1000 eurų vertės internetinės parduotuvės pigu.lt dovanų kuponas.
          1-2 klasės mokiniai, padrąsinti mokytojos, ryžosi išmėginti savo jėgas. Nuo lapkričio 5 dienos pradėjome linksmintis ir mokytis matematikos kartu su beždžionėlėmis!
          Jau pirmą lapkričio savaitę pasijutome lyderiaujantys, kadangi iš 292 dalyvavusių mokyklų pagal surinktų taškų skaičių (4201) atsidūrėme net trečioje vietoje. Toks stulbinantis rezultatas dar labiau skatino pasistengti tobulinti matematikos gebėjimus. Antrą lapkričio savaitę surinkę 3509 taškus buvome 14 vietoje. Trečią lapkričio savaitę surinkę 8950 taškų laimėjome 6 vietą. Po daug linksmų konkurso savaičių pasiekėme finalinę savaitę – surinkę 3730 taškų buvome 10 vietoje. Lietuvos mastu 1-2 klasių mokinių tarpe pagal taškų skaičių iš 394 mokyklų užėmėme 30 vietą. Džiaugiamės savo rezultatais ir diplomais. Patyrėme daug įspūdžių mokydamiesi matematikos kartu su beždžionėlėmis, pabudinome savyje norą tobulinti matematikos žinias, išmokome vieningai siekti užsibrėžto tikslo – kiekvienas mokinys savo individualias turimas žinias panaudojo bendrai pergalei. Kitais mokslo metais žadame pasiekti dar aukštesnių rezultatų. Juk šiame konkurse svarbiausia – įkvėpimas ir paskatinimas atrasti matematikos linksmąją pusę.
        Visiems 1 ir 2 klasės mokiniams dėkoju už dalyvavimą nacionaliniame pradinių klasių mokinių matematikos konkurse „Matematikos Ekspertas 2018 “.
                                   Pradinių klasių mokytoja metodininkė Irena Ardišauskienė
      Paskutinę lapkričio dieną pradinukai dalyvavo popietėje, kurioje visi norintys galėjo pasekti pasaką.
Gimnazijos skaitykloje susirinko  priešmokyklinės grupės ir pradinių klasių mokiniai. Pirmąją pasaką „ Kiškio lūpos“ pristatė antros klasės mokiniai. Ją suvaidino Dominykas  (kiškis), Adriana (autorius), Diana (genys), Dovydas  ir Taita  (avytės).
      Trečios klasės mokinės Greta, Sandra, Kotryna  ir Angelina  pasekė  Prano Mašioto pasakėles. Ketvirtos klasės moksleivė Aistė   pasekė pasaką apie batuotą katiną, o Deimantė  pasaką apie katytę.
      Popietei baigiantis vaikai apžiūrėjo  kolektyvinio darbo piešinių parodėlę  „Pasaka. Akvariume “(1-2 klasės mokinių darbai).