lapkritis 2018
P A T K P Š S
     
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.50 - 9.35
3. 9.45 - 10.30
4. 10.50 - 11.35
5. 11.55 - 12.40
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30

Archyvai

Archyvas 2018 lapkritis

         Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto 3 kurso studentė Kristina Kozlovskaja, inovatyvių technologijų specializacijos praktikos metu vykdė projektą „Kūrybiškumo ugdymas naudojant edukacinį žaidimą SCOTTIE GO. Projektas, vykęs 2018 m. spalio 15 d. – lapkričio 9d.,  padėjo integruoti įvairių dalykų (lietuvių kalbos, dailės ir technologijų, pasaulio pažinimo) pamokų temas.  Mokymosi veiklos buvo atliktos 3 klasėje. Mokiniai tyrinėjo edukacinį žaidimą ,,ScottieGo“ (https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=b3py-FlMOmk), susipažino su programavimo pagrindais bei tokiu būdu padėjo robotukui sutaisyti erdvėlaivį bei tęsti savo ekspediciją.
        Mokiniai dirbdami komandoje sukūrė  naują edukacinį žaidimą, sugalvojo ir piešė jo herojus, gamino programavimo korteles žaidimui. Žaidimo istorija gimė iš mokinių pasakoto klasės gyvenimo. Žaisdami žaidimą ir pasidalindami jo idėja su klasės draugais, mokiniai labiau susidraugavo, pažino vieni kitus. Kristinos Kozlovskajos sugalvota ir įgyvendinta projekto idėja tai dar vienas mažas žingsnelis nešant naujoves į dabarties mokyklas.

 

                          Gana tolimą kelionę pradėjome aštuntą valandą ryte pajudėdami dideliu autobusu nuo gimnazijos. Nors kelionė netrumpa, tačiau ji neprailgo. Besigrožėdami besikeičiančiais rudeniniais vaizdais pasiekėme Perloją. Perlojos bandymų stotyje mus pasitiko direktorė Rūta Česnulevičienė. Besisveikindama su mumis truputį nuogąstavo, kad atvykome ne visai laiku, t. y. gana vėlyvą rudenį, kai laukuose vaistažolių belikę vos viena kita. Rūta Česnulevičienė trumpai papasakojo, kiek darbuotojų dirba šioje stotyje, kokia veikla jie užsiima. Tuomet pakvietė pasižvalgyti po laukus, kuriuose auginamos įvairios vaistažolės. Papasakojo, kada ir kokie augalai žydi, kada juos reikia skinti, kur ir kaip džiovinti. Vėliau, kad nesušaltume, mus pakvietė į vidų. Salėje ant sienos pamatėme didelį Lietuvos žemėlapį. Perlojos bandymų stoties direktorė papasakojo, kuriose Lietuvos vietovėse yra derlingiausi bei prasčiausi dirvožemiai, kokias kultūras juose galima auginti. Tuomet mokinių laukė maloni staigmena. Perlojos bandymų stoties darbuotoja Alma Makselienė pakvietė 5 savanorius sudalyvauti vaistažolių žaidime. Kiekvienam dalyviui buvo pateikta po 5 indelius su jau sudžiovintomis skirtingomis vaistažolėmis. Jiems tereikėjo įvardinti augalų pavadinimus. Pasirodo, užduotis pasitaikė ne iš lengvųjų, tačiau su draugų pagalba viskas įmanoma, taigi pralaimėjusių nebuvo. Visiems dalyviams už dalyvavimą žaidime buvo įteikta po šiųmečio vaistažolių derliaus arbatos pakuotę. Galiausiai mūsų laukė maloniausia dalis: susėdę už didelio stalo visi mėgavomės, o taip pat atvėsus orams stiprinome savo imunitetą kvapnia vaistažolių arbata.
                        Pasistiprinę patraukėme į Merkinę. Čia įkopėme į senovę menantį Merkinės piliakalnį ir grožėjomės nuo jo atsiveriančia Nemuno ir Merkio santaka, kuri jau seniai tapo Dainavos krašto simboliu. Aplankėme Merkinės muziejų, kur matėme  akmens, žalvario ir geležies amžiams priskiriamus radinius, liudijančius apie pirmųjų gyventojų įsikūrimą Merkinės apylinkėse, XVI – XVIII a. Merkinės miesto šlovę primenantį puošnų Merkinės rotušės varpą, įspūdingą koklių kolekciją, kitus archeologinius radinius, XIX a. pabaigos ir XX a. eksponatus, bylojančius Merkinės miestelėnų ir šio krašto žmonių gyvenimą sudėtingų istorinių įvykių  šviesoje. Tai maldaknygės, nuotraukos, dokumentai, asmeniniai daiktai, ginklai ir kitos muziejinės vertybės, liudijančios apie okupacijas, holokaustą, tremtį ir Lietuvos partizanų kovą už Tėvynės laisvę.
                     Aplankę muziejų ne tik pamatėme  šiuolaikiškai įrengtą ekspoziciją, bet ir išgirdome legendomis apipintų pasakojimų apie Lenkijos karaliaus ir Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Vladislovo Vazos IV mirtį Merkinėje 1648 m., Lietuvos partizanų įvykdytą Merkinės puolimą 1945 m. ir kitas šio krašto istorijas…
Išvyka pavyko. Grįžome praturtėję žiniomis ir pamatę bei susipažinę su dar viena savo šalies dalimi – Dainava.