kovas 2018
P A T K P Š S
     
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.50 - 9.35
3. 9.45 - 10.30
4. 10.50 - 11.35
5. 11.55 - 12.40
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30

Archyvai

Archyvas 2018 kovas

     Kaip ir kiekvienais metais, šių metų kovo 23 dieną mūsų gimnazijoje vyko tradicinis šv. Patriko ir Žemės dienų minėjimas.  Kelias dienas prieš minėjimą mano auklėtiniai, aštuntos klasės mokiniai, prikarpė žalių dobilo lapų ir jais išpuošė sieną prie gamtos ir geografijos kabineto. Taip pat mokiniai sukūrė pasakojimą apie šv. Patriką, jo asmenybę, nuopelnus airių kultūrai. Kartu su biologe Nijolia Januškevič mokiniai sukūrė plakatą, skirtą Žemės dienai paminėti.
     Žalias dobilas – airių kultūros simbolis. Kovo 16 dienos rytas prasidėjo neįprastai: 5, 7 ir 8  klasių mokiniai per anglų kalbos pamokas sužinojo, kodėl šv. Patriko diena švenčiama visame pasaulyje, kodėl žalias dobilo lapas yra airių kultūros simbolis. Mokiniai žiūrėjo trumpą filmuką anglų kalba apie šv. Patriko dieną, susipažino su Patriko asmenybe, jo nuopelnais airių kultūrai. Vėliau sprendė kryžiažodį bei kūrė eilėraštukus.
     7 ir 8 kl. mokiniai anglų kalbos pamokų metu taip pat tobulino savo tarpkultūrines kompetencijas: klausėsi reportažo „St. Patrick – history, life,  Patrick‘s contribution to the Irish culture“, vėliau atliko viktorinos užduotis dirbdami poromis. Taip pat sprendė kryžiažodžius, atliko skaitymo užduotį apie airių mitologinę būtybę Leprichauną. Vėliau mokiniai išbandė savo anglų kalbos žinias kurdami monologinę kalbą apie šv. Patriko dieną. Aktyviausi buvo 8 kl. mokiniai.
     O lygiai po savaitės, kovo 23 dieną, gimnazijos aktų salėje šeštos pamokos metu vyko integruota biologijos, chemijos ir anglų kalbos viktorina, skirta mišrioms I, II, III ir IV g klasių komandoms. Buvo sudarytos šešios jungtinės mokinių komandos, kurios pavadintos spalvų pavadinimais – žalieji, raudonieji, geltonieji, mėlynieji, oranžiniai, rožiniai. Viktoriną vedė anglų kalbos mokytoja Ingrida Lisinskienė, o komandinių užduočių vertintoja buvo biologijos mokytoja Nijolia Januškevič. Viktorinos pradžioje mokytoja Nijolia Januškevič visiems mokiniams ir mokytojams vedė paskaitėlę apie Žemės dienos minėjimą, apie svarbius ekologinius reiškinius mūsų gamtoje, pristatė  „Darnios mokyklos vystymo“ projektą, kalbėjo apie ekologinės savimonės ugdymo būtinumą. Aktyvios buvo visos komandos: garbingą pirmąją vietą iškovojo geltonųjų komanda, II – oji vieta atiteko rožinių ir žaliųjų komandai, o trečiąją vietą iškovojo oranžinių komanda. Nugalėtojai apdovanoti padėkos raštais, o visi dalyviai nusipelnė saldaus prizo – saldainių „Nomeda“. Laikas praėjo greitai. Mokiniai kovėsi įnirtingai, pasitikrino savo  chemijos, biologijos, anglų kalbos žinias.

Anglų kalbos vyr. mokytoja  Ingrida Lisinskienė
 

Kovo 5-9 dienomis gimnazijoje vyko tradicinė „Lietuvių kalbos savaitė 2018“, skirta Lietuvos Valstybės šimtmečiui. Kiekvieną dieną buvo numatytos įvairios veiklos, kurias, kaip visuomet,  atliko 5-12 klasių mokiniai.

Pirmadienis buvo skirtas kalbinėms užduotims atlikti. Mokiniai gavo kalbinių užduočių – žaidimų paketus ir pradėjo rinkti savo klasei taškus. 

Antradienį moksleiviai atliko kūrybinę užduotį „Užmirštieji žodžiai grįžta į kalbą“. Pasirodo, ne taip jau lengva sugrąžinti į tekstą „pasiklydusius“ žodžius, tačiau smagiausia, kad mokiniai nebuvo pasyvūs, plėtė savo žodyną ir vėl kaupė taškus.

Trečiadienis – kūrybinė diena. Šią dieną mokiniai atskleidė savo kūrybinius sugebėjimus – kūrė eilėraščius Lietuvai. Užduotis tikrai pavyko.

Ketvirtadienis buvo skirtas kalbininkams. Kiekviena klasė turėjo surinkti biografinius faktus apie jiems skirtą kalbininką ir surašyti juos į pateiktą lentelę.

Penktadienį, kovo 9 dieną, visos klasės dalyvavo viktorinoje „Pažink Lietuvos istoriją“. Po viktorinos buvo apibendrinti savaitės rezultatai ir įteikti apdovanojimai klasėms nugalėtojoms.

       Paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną  pradinių klasių mokiniai susirinko gimnazijos salėje. Čia jų laukė įvairios pažintinės užduotys. Moksleiviai iš įvairių klasių sudarė penkias komandas. Į jas buvo pakviesti ir  atvykę svečiai – pradinių klasių mokiniai iš Poškonių pagrindinės mokyklos.
      Kiekvienai komandai reikėjo atlikti po penkias užduotis: suklijuoti pabirusius  Lietuvos himno žodžius į posmelius, įrašyti tinkamus žodžius į keturis trumpus tekstus, teisingai nuspalvinti žemėlapiuose  Lietuvos etnografinius regionus, iš popieriaus iškirptus berniukus ir mergaites  turėjo „aprengti“ vieno kurio nors regiono tautiniais drabužiais, korteles su miestų pavadinimais  suklijuoti reikiamoje vietoje dideliame Lietuvos žemėlapyje.
       Mokiniai ne tik dirbo, bet ir šoko, dainavo. Laikas praėjo nepastebimai. Susumavus taškus, paaiškėjo, kad nugalėjo Suvalkijos komanda. Bet laimėtojais galėjo jaustis visi: visos užduotys buvo įveiktos ir laukė didelis vaišių stalas.
  

  

 

 

   Sveikiname Ig klasės mokinę Ievą Gaidytę ir jos mokytoją

  Vilmą Kisielytę – Hancharyk Amerikos Tautos fondo skelbtame

  2017 m. rašinių konkurse

  „Ką man reiškia Lietuvos Nepriklausomybės 100-metis“

   užėmus II vietą.