birželis 2017

Archyvas 2017 birželis

Birželio 22 dieną mokytojų kolektyvas išvyko į   Poškonių kaimą. Kartu su Dieveniškių technologijos ir verslo mokyklos  pedagogais dalyvavo   seminare       „Dieveniškių krašto kultūrinio kaimo kraštovaizdžio ypatumai, kaita ir galimybės“. Šio renginio tikslas buvo parodyti  unikalius Dieveniškių krašto  elementus ir parko išskirtinę vertę. Parko kraštotvarkininkas   Ivanas Kuprijanas  pateikė daug įdomios informacijos apie šį  gamtos ir kultūrinį paveldą.
     Dieveniškių  apylinkės pasižymi piliakalnių, pilkapių gausa, didele biologine įvairove,  rėžine  žemėtvarka, čia įvairių  tautų apsuptyje susiformavo unikali Dieveniškių šnekta. Krašte  turtingas negyvosios  (luistai) ir gyvosios gamtos paveldas.  Gaujos slėnyje auga retų rūšių augalai: gegūnės, kalninės arnikos, kardalapiai  gardeniai. Čia yra itin retų drugelių rūšių.
     Po pranešimų  mokytojai apžiūrėjo ekspoziciją, kurią įdomiai pristatė parko  kultūrologė  Irutė   Eidukienė.  Pranešėja parodė  surinktus buitinius rakandus, audinius, papasakojo apie  žmonių gyvenimo būdą ir  papročius.
     Po pranešimų mokytojai kartu su Ivanu Kuprijanu išvyko į ekskursiją po Dieveniškių istorinį regioninį parką. Seminaro dalyviai aplankė Grybiškių ąžuolą, apžiūrėjo  gatvinį Rimašių kaimą, nuvyko prie Bėčionių piliakalnio.
              Šeštadienį, birželio 3 dieną, pavakary į mokyklą rinkosi buvę gimnazijos abiturientai. Smagu vėl pavaikščioti mokyklos takeliais, susitikti su klasės draugais, pabendrauti su mokytojais.
             Gimnazijos direktorė Lolita Mikalauskienė  pristatė mokyklos istoriją ir pastarųjų metų pasiekimus.
             Vadovė džiaugėsi, kad mokiniai grįžta į savo mokyklą, kad siekia mokslo kitose mokymo įstaigose, kad sėkmingai kuria savo gyvenimą. Jos auklėtinis Darius Šilobritas  dėkodamas  už šilumą ir rūpestį įteikė  rožių puokštę.
              Mokytoja Vilma Kisielytė – Hancharyk  su gimnazistais parodė smagią programėlę.  Karina Butrimaitė pianinu paskambino nuotaikingą kūrinį, devintokai ir vienuoliktokai pašoko šokius, kuriuos kūrė aštuntokė Dominika Lukaševič.
              Vieną užduotį teko atlikti ir buvusiems abiturientams. Jiems reikėjo suvaidinti šiuolaikišką pasakos „Raudonkepuraitė“ versiją. Ir jiems tikrai pavyko. Jaroslavas Butrimas  tapo pasakotoju. Gavę veikėjų drabužius jie išradingai sukūrė savo vaidmenis.
               Į savo mokyklą gera sugrįžti. Prisiminimuose  juk tiek daug smagiai praleistų dienų! Ir čia visi  laukiami.

Birželio 2 dieną  veiklos turėjome visai dienai. Ryte visi ruošėsi žygiui. Vienuoliktą valandą klasės patraukė nurodytais maršrutais ir įvykdė numatytas  užduotis. Laimėtojais tapo aštuntokai.
        Po pietų – metas gegužinėms. Visi susirinko į gimnazijos salę. Kiekviena klasė parodė savo trumputę programėlę. Tarp pasirodymų buvo renkami nominantai. O nominacijų būta įvairių: „Metų nuotykis“, „Metų juokas“, „Metų Romeo“ ir daug kitų. Jie pelnė visų „ pripažinimą“  ir „medalį“.
        Gimnazijos direktorė Lolita Mikalauskienė   įteikė gausybę padėkų ne tik už gerą mokymosi, bet ir už dalyvavimą Kalbų „Kengūroje“, už sporto pasiekimus ir kitą veiklą. Vadovė  palinkėjo visiems smagios ir saugios vasaros.
Daugiau nuotraukų gimnazijos facebook svetainėje.

Gegužės 29 dieną 1-4 klasių mokinukai ir priešmokyklinė grupė susirinko gimnazijos skaitykloje. Visi dalyvavo popietėje „Draugauju su knyga“.
         Pirma viktorinos užduotis – išspręsti kryžiažodį. Tarpusavyje varžėsi 2-4 klasės. Klausimai ne iš sunkiųjų: visi atsakymai „slėpėsi“ tų klasių   vadovėliuose. Pirmokėliams  buvo  dar sunku spręsti kryžiažodžius, jie tik raides mokėsi sudėlioti, todėl  dvi jų komandos „Pelėdžiukai“ ir „Aguonėlės“ varžėsi tarpusavyje.
     Antroji  užduotis  - kalbos. Mokiniams reikėjo prisiminti ir paaiškinti posakius, parašyti sudurtinių žodžių, žodžių junginį pavadinti vienu žodžiu. Trečioji  užduotis bene lengviausia: visiems reikėjo perskaityti tekstą ir įvardinti žmogų, kuris  per dienų dienas nieko neveikdavo. Tik vardas neturėjo pasikartoti, įrašyti reikėjo sinonimiškus žodžius.
    Priešmokyklinė grupė taip pat turėjo veiklos: spalvino paveikslėlius.
    Komisija suskaičiavo rezultatus ir paskelbė nugalėtojus: tarp pirmokų laimėjo „ Pelėdžiukų“ komanda, o tarp trijų pradinių klasių – ketvirtokai. Džiugu, kad visi rimtai dirbo. Bibliotekininkė Ilona Baležentienė apdovanojo geriausius skaitytojus spalvingomis knygelėmis, palinkėjo geros vasaros ir toliau draugauti su knygomis.