kovas 2017
P A T K P Š S
     
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Pamokų laikas

1. 8.00 - 8.45
2. 8.50 - 9.35
3. 9.45 - 10.30
4. 10.50 - 11.35
5. 11.55 - 12.40
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30

Archyvai

Archyvas 2017 kovas

2017-03-27 gimnazijoje lankėsi Mykolo Riomerio Universiteto dėstytojas doc. dr. Gediminas Kazėnas, kuris mokiniams pristatė MRU programas, supažindino su Viešosios politikos ir vadybos bakalauro studijų programa, kalbėjosi su mokiniais apie politikos mokslų studijų svarbą, pilietiškumą. MRU kviečia mokinius, kurie nori žinoti bei suprasti daugiau ir giliau apie valstybės gyvenimą ir politinius procesus ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Mokiniai turėjo galimybę paklausti ir gauti kompetetingą atsakymą.
  

 

     Kovo 22 dieną gimnazijoje buvo švenčiama pasaulinė Žemės diena. Aktų salėje biologijos mokytojos Valentina Cvilik ir Nijolia Januškevič  organizavo renginį. Renginyje dalyvavo  8, I g ir III g klasių mokiniai. Minėjimas prasidėjo  Žemės dienos  atsiradimo istorijos  bei jos reikšmės Lietuvoje ir visame pasaulyje analizavimu. Prisiminėme, kad Žemės diena išreiškia viso pasaulio žmonių norą išsaugoti švarų vandenį, orą, dirvožemį ir gyvąją gamtą.Aplinkosaugos žinios buvo patikrintos sprendžiant viktorinos užduotis. Suskaičiavus taškus paaiškėjo, kad pirmąją vietą užėmė I g klasė, antrąją 8 klasė ir trečiąją III g klasė. Už dalyvavimą mokiniai buvo paskatinti saldžiaisiais prizais.   
 

 

             Šiais metais mūsų gimnazija prisijungė prie regioninio anglų kalbos  projekto „ Mus sujungė kryžiažodžiai“. Projekte dalyvauja 9 – 10 kl. mokiniai : nuo pat rugsėjo mėnesio   mokiniai Ilona Suruda, Valerija Kartanovič, Virmantas Mikoleika, Deividas Narbutas, Eva Gordynec, Beata Subočiūtė bei Saulė Peseckaitė aktyviai kūrė kryžiažodžius, jais dalinosi ir sprendė tarpusavyje, tokiu būdu buvo skatinamas mokinių kūrybiškumas, darbštumas, bendradarbiavimas, domėjimasis anglų kalba bei kultūra. Mokiniai taip pat parengė konkursinį kryžiažodį tema „ Asmenybė“.
           Kovo 14 dieną jungtinė šių mokinių komanda kartu su anglų kalbos mokytoja Ingrida Lisinskiene vyko į Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnaziją susirungti kryžiažodžių sprendėjų konkurso finaliniame ture. Konkurse dalyvavo 9 – 10 kl. mokinių  komandos iš Švenčionių, Pabradės, Adutiškio, Vilniaus, Švenčionėlių bei mūsų gimnazijos. Pirmoji užduotis buvo namų darbo pristatymas – mokiniai turėjo pristatyti pasirinktą šventę: mūsų gimnazijos mokiniai paruošė pristatymą apie mūsų gimnazijoje švenčiamą šv. Patriko dieną, taip pat varžovų komandoms pateikė viktorinos apie šv. Patriko dieną klausimus. Mūsų prisistatymas  komisijos įvertintas maksimaliu balu – 10 balų.
             Vėliau prasidėjo kryžiažodžių sprendimo konkursas, kuris truko net dvi valandas: mokinių komandos sprendė  kryžiažodžius bei mįsles  įvairiomis temomis, atliko kitas kūrybines užduotėles. Po įnirtingos kovos paaiškėjo ir nugalėtojai. Jais tapo Švenčionių Z. Žemaičio gimnazijos mokiniai, surinkę 40 taškų iš 50 galimų, antroji vieta atiteko mūsų gimnazijos komandai. Mūsų gimnazijos mokiniai surinko 38 taškus. Mokiniai labai apsidžiaugė šiuo laimėjimu: į savo gimnaziją parsivežėme diplomą bei molinį medalį. Taip pat Dieveniškių „Ryto“ gimnazijai teko atsakomybė kitais metais kryžiažodžių sprendėjų finalinį turą organizuoti mūsų gimnazijoje, komisijos ir mokinių pageidavimu šis turas turėtų būti organizuojamas mūsų gimnazijoje 2018 m. kovo 15 dieną kartu minint ir šv. Patriko dieną. Mokiniai juokavo, kad šv. Patrikas tapo mūsų komandos globėju bei simboliu.
             Po konkurso Z. Žemaičio gimnazijos bibliotekoje vyko trumpa istorijos pamoka, kurios metu daug sužinojome apie Z. Žemaičio gyvenimą, jo karjeros vingius bei talentus. Įdomiai buvo pristatyta mokyklos istorija, Švenčionių krašto lankytinos vietos.
           Mokinių nuomone, projektas yra įdomus, netradicinis, originalus bei vienijantis mokyklas susiburti, bendrauti ir draugauti. Projektas bus tęsiamas ir kitais mokslo metais.
                                                                                        Anglų kalbos mokytoja Ingrida Lisinskienė
 

 

Šalčininkų kultūros centre kovo 16 d. atidaryta rajono mokinių ir mokytojų darbų paroda skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Parodoje eksponuojami ir mūsų gimnazistų darbai.

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 
         Rajoninėje technologijų olimpiadoje „Mes kūrybingi ir išmanūs” dalyvavo I g klasės mokinės Saulė Peseckaitė ir Zofija Sinkevičiūtė bei II g klasės mokinės Valerija Kartanovič ir Ilona Suruda. Sveikiname Zofiją užėmus II vietą ir Iloną užėmus III vietą  savo anžiaus grupėje.
  

 

 

 

 

 

 

                    
             Vasario 15 dieną į gimnazijos skaityklą susirinko pradinių klasių mokiniai ir priešmokyklinukai. Konkurse dalyvavo šeši mokinukai iš visų keturių pradinių klasių. Gražiai  trumputes pasakėles pasekė pirmos klasės mokiniai: Dominykas Latarevič, Kotryna Salavej ir Sandra Arclybaitė. Antrokė Aistė Narbutaitė, trečiokas Modestas Dudovičius ir ketvirtokas Darius Saldzenius  pasakėles pasekė labai išraiškingai. Vaikai panoro ir kitąmet dalyvauti pasakėlės sekimo konkurse.
      Konkurso laimėtojais tapo visi skaitovai. Jiems buvo įteiktos padėkos ir spalvingos knygelės.

Kovo 10 d. gimnazijoje įvyko nacionalinis konkursas ,,Lietuvos istorijos žinovas". Sveikiname mokytoją Vilmą Kisielytę – Hancharyk ir  II g klasės mokinį Vytautą Kropą parodžius puikias Lietuvos istorijos žinias !

         Minint 27-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo – 1990 metų kovo 11-osios – metines, dalyvavome pilietinėje iniciatyvoje „Gyvasis tautos žiedas“. Nacionalinę pilietiškumo iniciatyvą inicijavo Tarptautinė komisija kartu su šios idėjos autoriais – Panevėžio Kastyčio Ramanausko lopšeliu-darželiu.
         Šia iniciatyva  buvo siekiama masiškai, patraukliai ir žaismingai paminėti vieną svarbiausių mūsų valstybės istorinių datų. Paskatinti jaunimą pamąstyti ir padiskutuoti,  ką reiškia laisvė ir demokratija, parodyti, kad laisvė nėra duotybė – už ją reikia kovoti ir aukotis, ja reikia rūpintis, ją puoselėti ir dėl jos dirbti kiekvieną dieną, prisiminti, kokiomis sąlygomis ir kaip buvo atkurta Lietuvos Nepriklausomybė 1990 metais, kaip ji buvo ginama, kaip buvo siekiama jos įtvirtinimo, sustiprinimo ir tarptautinio pripažinimo;
 
 
        Kaip ir kasmet pavasarėjant „Ryto“ gimnazijoje kovo 6 – 9 dienomis nušurmuliavo senokai tradicine tapusi Lietuvių kalbos savaitė. Pagrindinis tokios savaitės tikslas – kuo įvairesnėmis priemonėmis populiarinti lietuvių kalbą, jos mokymąsi daryti kiek įmanoma patrauklesnį šiuolaikiniam mokiniui.
       Kovo šeštą dieną ilgosios pertraukos metu visų klasių mokiniai aktyviai įsitraukė į akciją „Išgelbėk pačią lietuviškiausią raidę Ė“. Net patys mažiausi gimnazijos mokinukai atidžiai rinko ir rašė žodžius, turinčius šią raidę. Vaikai supranta, kad gyvename šiuolaikinių technologijų amžiuje ir nuolat skubėdami tiesiog pamirštame diakritinius ženklus. O raidės be taškelių ar kitų ženklų išties skurdina ir menkina mūsų kalbą.
        Kovo septintoji – diena, skirta Kalbos kultūros metams paminėti. Taisėme dažniausiai pasitaikančias kalbos kultūros klaidas, bandėme atgaivinti senuosius posakius – juk būtent jie ir yra lietuvių kalbos turtas ir savastis.
           Kovo aštuntąją pavadinome Paukščių diena. Ir visiškai neatsitiktinai – kovo dešimtoji nuo seno liaudyje vadinama Keturiasdešimties paukščių diena, nes buvo tikima, kad apytikriai tiek paukščių rūšių iš Lietuvos išskrenda žiemoti į svetimas šalis, o pavasarį sugrįžta į gimtinę. Deja, šiandien mes pažįstame vos vieną kitą paukščių rūšį. Mokiniai gavo plakatus su pavaizduotais paukščiai, kurie buvo minimi A. Baranausko „Anykščių šilelyje“. Jiems teko ne tik parašyti, koks paukštis vaizduojamas, bet ir  nurodyti, kokia to paukščio giesmelė. Nors užduotis nebuvo lengva, mokiniams paukščius atpažinti pavyko.
        Kovo devintąją rinkomės į komandų varžytuves. Komandų kapitonais tapo III g klasės mokiniai. Jie ne tik sėkmingai subūrė komandas, bet pasirūpino originaliais namų darbais, komandos įvaizdžiu. Viktorinos tema šiais metais kiek kitokia nei kasmet – kalbėjome tik apie Rytų ir Pietryčių Lietuvą: geografinius objektus, istorinius įvykius, žymius žmones, miestų ir miestelių herbus, vietovardžių kirčiavimą. Klausimai ir užduotys nebuvo lengvi, tačiau neprastai pasirengusios komandoms didelio vardo nebuvo – lukšteno juos kaip riešutus, kurių, kaip pastebėjome, netrūksta miestų ir miestelių heraldikoje.
       Viktorinai pasibaigus, apdovanojome nugalėtojus. Apibendrinamąjį žodį tardama gimnazijos direktorė Lolita Mikalauskienė pastebėjo, kad kasmet užduotys tampa vis išradingesnės, o ir mokiniai stebina entuziazmu ir nesibaigiančia fantazija.
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Vilma Kisielytė-Hancharyk
 
 

                                                     

      Kovo 2 dieną gimnazijoje  didelė  šventė: susirinko mielos mūsų  močiutės, seneliai.  Vaikai  labai džiaugėsi  jų sulaukę ir stengėsi kuo puikiausiai atlikti visą šventinę programą.
      Vedėjai Modestas ir Aistė pristatė visus dalyvius. Vaikai  padainavo  dainas „Močiutėle, kokia tu graži“, „Du gaideliai“, „Pas močiutę vakarojau…“. Pradinukai pašoko smagius ritmingus šokius bei pakvietė močiutes ir senelius į bendrą ratelį  išmokti naują, jų mėgstamą šokį.
       Eilėmis vaikai išsakė savo švelnius jausmus mylimiems senoliams, linkėjo seneliams dangiškos palaimos, širdimi nesenti, džiaugtis gyvenimu, padovanoti anūkėliams daug daug gerų patarimų.
       Gimnazijos direktorė Lolita Mikalauskienė džiaugėsi ir dėkojo, kad į šventę susirinko daug močiučių ir senelių. Malonu, kad surado laiko ateiti ir pasidžiaugti anūkėlių pasiekimais. Vadovė pakvietė lankytis gimnazijoje ir tada, kai jauniausios atžalėlės  mokysis vyresnėse klasėse.
        Šventei baigiantis vaikai įteikė  seneliams savo sukurtas dovanėles.