vasaris 2017

Archyvas 2017 vasaris

Šiais metais ,,Šalčios aleliumų " renginys ,,Lietuva  – tai aš, mano šeima, mano bendruomenė"  jau dvidešimtas. Taip sutapo, kad kartu šventėme ir  Lietuvos valstybės atkūrimo  dieną. Į Lietuvos tūkstantmečio gimnaziją suvažiavo aštuonių Šalčininkų rajono lietuviškų mokyklų ir vieno lopšelio – darželio jaunieji dainorėliai, skaitovai, šokėjai.
       Į šventę atvyko daug garbingų svečių: Švietimo ministerijos darbuotojai, „Vilnijos“ ir „ Ryto“ draugijų nariai, Šalčininkų švietimo skyriaus darbuotojai, rėmėjai, spaudos atstovai ir daug kitų.
      Mūsų gimnazijos mokiniai, buvę jos auklėtiniai: Loreta Bilytė, Miglė Mikalauskaitė, Aurimas Vachoviakas parodė  kompoziciją  ,,Lietaus ir vėjų žemė". Ją paruošė mokytojai: Vilma Kisielytė – Hancharyk, Ana Bandalevič ir  Gintaras Staniulis.

Šios dienos istorijoje – daug romantiškų legendų. Viena jų pasakoja, kad Valentino dieną pradėjo švęsti dar Romos imperijos laikais. Ši šventė buvo skirta deivės Junonos, vedybų globėjos, garbei. Kiti tyrinėtojai tvirtina, kad tai tikriausiai siejasi su graikų- romėnų pavasario švente, dievui Panui pagerbti.
         Nuo pat pamokų pradžios gimnazijoje  vyravo džiugi nuotaika: vaikai reiškė šilčiausius  jausmus ne tik  prisegdami raudonas širdeles savo draugams ir mokytojams, bet ir  draugiškai apsikabindami. Mokinių taryba pakvietė visus per pertraukas atlikti užduotis, paklausyti muzikos, o vienos pertraukos metu susirinkti salėje. Ten buvo pristatytos  Valentino dienos šventimo tradicijos Lietuvoje ir pasaulyje, organizuotas smagus žaidimas, išdalintas Valentino paštas. Nespėjusiems parašyti  suteikta galimybė iki kitos dienos įmesti į pašto  dėžutę   mielą šiltą laiškelį.

Penktadienio pavakarę susirinkusieji į gimnazijos salę pasijuto  patekę į tartum  į kitą  planetą: į juos nuo sienų  žiūrėjo kažkokie kitos planetos gyventojai. Rugilė ir Evaldas visus įspėjo, kad netrukus iš įvairių planetų  nusileis dar devyni  ir atvyks tiesiai į mūsų gimnaziją. Ir tikrai: į salę įžengė  būrelis atvykėlių su dviem styrančiom antenom ant galvų. Svečiai buvo pagerbti ir susodinti ant kaspinėliais papuoštų kėdžių. Sužinojome, kad jie žada mokytis ir laikyti brandos egzaminus. Norėdami patikrinti, ar atvykusieji turi mokymosi įgūdžių, III g klasės mokiniai uždavė jiems daug  klausimų ir užduočių.
        Į šventę atvyko keletas žymių „dainininkų“ iš užsienio. Po smagių dainų „kitų planetų gyventojai“ pašoko šokį, kurį buvo pasižadėję išmokti prieš keliaujant į mūsų „planetą“.
        Gimnazijos direktorė Lolita Mikalauskienė įteikė  pusės atestato  „dokumentus“ ir paragino labai pasistengti, nes „pažymiai“ gana prasti. Geriausiai visiems sekėsi mokytis „maisto suvartojimo technologijų“.
       Šventei baigiantis į sceną  buvo įneštas ugnelėmis švytintis tortas. Organizatoriai ir  svečiai abiturientai  kartu nusifotografavo.